Bu Ay 4 Altcoin Radarınızda Olsun! 4 Büyük Gelişme!

Bu ay 4 altcoin çok büyük hareketler yapabilir. Yatırımcıların takibinde olması gereken 4 kritik gelişme.
22:27
2 Ocak 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Ocak ayı kripto para piyasaları için son derece kritik öneme sahip özellikle de bu 4 altcoin daha ciddi hareketler yapabilir. Bu ay açıklanacak veriler Fed’in Şubat toplantısındaki kararlarını etkileyecek. Bu toplantıda yapılacak açıklamalar ve alınacak faiz kararı ise 2023 yılının geri kalanı hakkında yatırımcılara fikir verecek. Peki hangi 4 altcoin 4 büyük habere odaklandı ve yatırımcıların radarına girdi.

Chiliz (CHZ) Yorum

Chiliz piyasada pozitif ayrışma potansiyeli olan, sezonluk hareketler yapan popüler bir altcoin. Çeşitli Futbol milli takım taraftar tokenlarına ev sahipliği yapan Socios platformunun yerel tokeni olan CHZ, 2022 FIFA Dünya Kupası’nda beklenen performansı gösteremedi. Bununla birlikte, CHZ için yaklaşan önemli gelişmeler de var. Chiliz mainnet 2.0, 31 Aralık’ta veya Mart ayına kadar piyasaya sürülecek. Bu, Kasım sonunda piyasaya sürülen ve Scoville test ağında stake etme ve yönetişim getiren test ağının beşinci aşamasını takip ediyor.

Mainnet gelişmesi fiyat için ciddi bir katalizör olabilir. 8 Aralık’ta yükselen bir destek hattından koptuğundan bu yana CHZ fiyatı düşüşünü sürdürüyor. Kısa vadede kritik 0,135 dolar desteğinin geri alınması gerekiyor eğer CHZ boğaları bunu başarabilirse fiyat yeniden yükseliş trendine girebilir. Negatif seyrin devam ettiği senaryoda 0,09 dolar desteği test edilebilir.

Ethereum Arzı

Merge gerçekleştikten sonra tam 105 gün geçti ve ETH arzına sadece 4.707 ETH eklendi. Bu dolaşım arzının %0,0039’luk bir oranda arttığını gösterir. Yani Ethereum arzında enflasyon neredeyse sıfırlanmıştır. Fakat ETH halen 1.250 dolar altında alıcı bulduğu için beklenen performansı gösteremedi. Yani harika gelişme halen fiyatlanamadı. Merge öncesinde %3,5 civarında olan enflasyon şu an sıfırda ve bu oldukça kritik bir kazanımdır.

Eğer piyasadaki genel hissiyat toparlanırsa ETH yatırımcıları 1.250 doların aşıldığı senaryoda hızla 1.400 dolara ulaşıldığını görebilir. ETH için sıfırlanan enflasyon yeni yatırımcılar için iyi bir motivasyon olabilir.

COTI ve Flare

Coti, kuruluşların kendi ödeme sistemlerini stablecoinlerini oluşturmalarına olanak tanıyan bir finansal teknoloji platformudur. Platform, farklı blockchainlerin birbirleriyle çalışmasına olanak tanır. COTI Mainnet hard fork’u 29 Aralık’ta yayına girdi. Bu lansman, COTI’nin tek bir para birimi altyapısından çok tokenlı bir ağa geçişini temsil ediyor. Artık Ethereum ağında ERC20 tokenler basılabildiği gibi COTI ağında da token basılabilecek. COTI fiyatı Ocak ayında bu gelişmeleri fiyatlamak için 0,095 dolarlık direnç bölgesini hedefleyebilir.

Flare henüz piyasaya sürülmediği için heyecan verici bir gelişme. Birçok borsa airdrop desteğini açıkladı. 12 Aralık 2020 tarihinde snapshot alındığında yatırımcılarda büyük bir heyecan oluşmuştu. Kullanıcıların ellerinde tuttukları her bir XRP token için bir FLR token ile ödüllendirileceği duyurulmuştu. 9 Ocak tarihinde yapılacak airdrop Binance dahil birçok borsa tarafından desteklenecek ve ilk günlerinde aşırı volatilite dikkatli yatırımcılar iyi kazançlar getirebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar