X


Bu Altcoin’de Tarihi Kayıp Yaşanıyor! Fiyat Yüzde 95’ten Fazla Düştü

Kripto para piyasası son günlerde tarihi pek çok olaya şahitlik ediyor. Bu olaylardan bir tanesi de bu altcoin'de yaşanan düşüş olarak karşımıza çıkıyor.
11:40
12 Mayıs 2022
Bu Altcoin'de Tarihi Kayıp Yaşanıyor! Fiyat Yüzde 95'ten Fazla Düştü
Okuma Süresi: 2 Dakika

Terra (LUNA) ve UST‘de yaşanan sorunlar kripto para piyasasında büyük kayıpları tetikledi. Bitcoin, geçtiğimiz dakikalarda 24.500 dolar seviyelerine kadar gerilerken altcoin‘lerin neredeyse tamamı %20’nin üzerinde değer kaybetti.

Öte yandan LUNA, tarihi bir düşüşe imza attı. İşte Terra’da (LUNA) son durum ve güncel seviye.

LUNA Fiyatı %95’ten Fazla Düştü

Terra ve UST’de yaşanan kriz kripto para piyasasına ağır bir darbe vurdu. LUNA, geçtiğimiz haftalarda 85 dolar bandında işlem görürken yaşanan bu kriz sonucunda tarihi bir çöküşe tanık oldu.

Popüler altcoin, Terra’nın UST’nin fiyatını sabit tutabilmek için tüm Bitcoin’lerini sattığı yönünde iddiaların ortaya çıkmasıyla birlikte hızlı bir şekilde düşüşe geçti.

LUNA’nın düşüş başlatmasıyla birlikte popüler altcoin hızlı bir şekilde değer kaybetti. Öyle ki, bu iddiaların ortaya çıkmasının ardından fiyat 1 doların altına kadar geriledi.

Bugün itibarıyla ise altcoin’in fiyatı değer kaybetmeye devam etti ve 0.17 dolar seviyelerine kadar geriledi.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla Terra (LUNA), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %95.77 düşüşle 0.19 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Kripto Paralar Düşmeye Devam Ediyor

Lider kripto para birimi Bitcoin, yaşanan bu olayların ardından 30.000 doların üzerinde tutunamadı ve bu seviyenin altına geriledi. Öyle ki Bitcoin geçtiğimiz saatlerde 27.000 dolar seviyesinin üzerinde işlem görürken düşüşü daha da uzatmasıyla birlikte 26.350 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Öte yandan en büyük altcoin Ethereum, son 10 ayın en düşük seviyesine kadar gerileyerek 2.000 doların altına düştü. Yazının hazırlandığı sırada ise 1.902 dolar seviyesinden alıcı buluyor.

Bir başka popüler altcoin olan Solana’ya (SOL) baktığımızda, fiyat son 9 ayın en düşük seviyelerinde işlem görüyor. Öyle ki SOL, içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla 44.45 dolar seviyesinden alıcı buluyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar