Bu Altcoinde Kritik Gelişme! Fiyatı Neden Yükseliyor?

Popüler kripto para projesinde yaşanan gelişmelerin ardından fiyatı yukarı yönlü harekete başladı! Altcoinin fiyatı neden yükseliyor?
00:29
15 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Merkezi olmayan finans platformu olan Curve Finance (CRV) üzerindeki işlem hacmi, Paxos’un hacim bakımından lider kripto para borsası Binance’ın USD’si (BUSD) çıkarmayı durduracağı haberini takiben parabolik bir seyir izliyor. Yaşanan gelişmelerin ardından popüler kripto para projesinde son durum ne? İşte ayrıntılar!

CRV’de Kritik Gelişme!

Curve Finance, stablecoin’lere odaklanan merkezi olmayan bir borsa olarak faaliyet gösteriyor (DEX) ve DeFi’de bulunan en büyük likidite havuzlarından bazılarına sahip olduğu belirtiliyor. Blockchain takip platformu olan DefiLlama’ya göre, Curve Finance’in hacmi bu hafta başında tarihinin en yüksek üçüncü seviyesine yükseldi. Şirket açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

CurveFinance, son 24 saat içerisinde 1,07 milyar dolarlık bir işlem hacmi kaydederek yeni yılda yeni bir zirveye ulaştı. Proje piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren yalnızca iki gün daha yüksek bir hacim gördü ve her ikisi de FTX’in çöküşünün hemen ardından gerçekleşti.

CurveFinance Açıklaması!

Bununla birlikte CurveFinance’ın resmi Twitter hesabında “iyi drama iyi ticaret hacimleri yaratır” diyerek aktivitedeki patlamayı kabul etti. Platformun ticaret hacmi yükselmeden hemen önce New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS), önde gelen kripto para borsası Binance ile ortaklaşa BUSD ihraç eden ve işleten Paxos’a, yetkili firmaya üretimi dondurma emri verdi. Uzmanlara göre Curve Finance’taki faaliyet, BUSD’yi çevreleyen belirsizlik nedeniyle yatırımcıları sermayeyi farklı stablecoin havuzlarına kaydırmasıyla bağlantılı görünüyor.

Curve Finance ayrıca crvUSD olarak bilinen ve geçen yılın sonlarında bir teknik inceleme yayınladığı, ancak herhangi bir çıkış tarihi verilmeyen, USD’ye sabitlenmiş kendi stablecoin’i üzerinde çalıştığını duyurdu. Curve Finance’in yönetim token’ı olan CRV de son gün yükseliş hareketine başladı ve şu anda son 24 saat içerisinde %6 oranında bir artış kaydederek 1,07 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar