X


Bu Altcoin Son Haberle Atağa Geçebilir!

Bu altcoin son gelişmelerinde etkisiyle kısa ve orta vadede ciddi toparlanma yaşayabilir. Yatırımcıların gözden kaçırmaması gereken detaylar!
21:29
6 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasaları FED baskısıyla birlikte yönünü aşağıya çevirdi. Ancak bu altcoin son haberle atağa kalkabilir. Düşüş dönemlerinde bazı altcoinler önemli haberlerin etkisiyle piyasanın tersi yönünde hareket edebiliyor. Teknik analizin yanı sıra temelde gelen haber desteği bu sebepten göz ardı edilmemelidir.

Polkadot (DOT)

DOT fiyatı, Polkadot’ta zincirler arası mesajlaşma, yeni birlikte çalışabilirlik, likit stake etme ve USD stablecoin haberleri tazeliğini koruyor. Tüm bu gelişmeler Polkadot fiyatını yeniden yukarıya taşıyabilir. DOT yazı hazırlandığı sırada 14,29 dolardan alıcı buluyor. Polkadot (DOT) ekosistemindeki gelişme, geçtiğimiz bir buçuk yılda yavaş yavaş ortaya çıktı ve geliştiriciler tarafından yapılan çalışmalar, parachain müzayedeleri bitip ana ağda ilk zincirlerin başlatılmasıyla nihayet meyvelerini vermeye başladı.

Ekosistem içindeki bir sonraki birlikte çalışabilirlik aşaması, zincirler arası işlevsellik yayınlanmak üzere olduğu için şimdi başlayacak. Sonraki adımda ise, Polkadot tabanlı parachainlerin birbirleriyle iletişim kurmasına ve zincirler arasında varlıkları transfer etmesine izin verecek.

Polkadot (DOT) Tahminleri

Bu noktaya kadar, DOT’un sınırlı kullanımları vardı ve temelde çok fazla işlevsellik olmadan kendi ağında izole edildi. Ana işlevleri, dolaşımdaki arzı azaltmaya yardımcı olan ancak talebi gerçekten ateşlemek için çok az şey yapan parachain kitle kredilerine staking, yönetişim ve katkıyı içeriyordu. Zincirler arası iletişimin tanıtılması, çeşitli parachain ağlarına DOT transferlerini artırdı. Böylece token için kullanım durumu da genişliyor.

4 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 55 dolardan %73 düştüğü için DOT fiyatının kripto para piyasasındaki altı aylık düşüş trendinden sert şekilde etkilendiği görülüyor. Token şu anda kayda değer bir destek/direnç seviyesinde işlem görürken, DOT’u çeşitli parachainler arasında transfer etme yeteneğinin DOT talebinde bir artışa yol açıp açmayacağı henüz belli değil.

Son aylarda popülaritesi artan DOT’un dikkate değer bir kullanımı, kripto varlıklarını teminat olarak kullanarak likit staking ve stablecoin basımıdır. DOT artık DeFi odaklı Acala parachain’e aktarılabilir ve daha sonra Polkadot ve Kusama’nın yerel merkezi olmayan stablecoini aUSD’ye teminat olarak kullanılabilen LDOT karşılığında likit stake sözleşmesine yatırılabilir.

DOT ayrıca yield farming, lending ve borçlanma gibi çeşitli DeFi uygulamalarında da kullanılabilir. Zincirler arası iletişimin tanıtımı Polkadot ekosistemi boyunca yayıldıkça, özellikle parachain’ler artan işlevsellik sağladıkça DOT için ek kullanım durumlarını doğuracaktır. Kısa ve orta vadede beklenenin olması durumunda yatırımcılar ciddi kazanç fırsatları elde edebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar