X


Bu Altcoin SHIB’i Geride Bıraktı: Yükseliş Devam Edecek mi?

Popüler altcoin, Shiba Inu'yu (SHIB) geçerek piyasa değerine göre 14. en büyük kripto para birimi haline geldi
14:00
25 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika
Tron (TRX), Shiba Inu’yu (SHIB) geçerek piyasa değerine göre 14. en büyük kripto para birimi haline geldi. Kripto para piyasası durgun bir fiyat hareketi sergilerken TRX, son zamanda büyük başarılara imza attı.

Tron’da Yakım Oranı Giderek Artıyor

Terra (LUNA) krizi ve makro ekonomik şartlar kripto para piyasına büyük darbe vurdu. Tron ekosistemi ise bu dönemde istikrarlı bir şekilde ivme kazanarak dikkatleri üzerine çekti. Uzmanlara göre, projenin son dönemde attığı adımlar, fiyat artışında etkili oldu. TRON geçen ay toplam kilitli değerinde (TVL) önemli bir kazanç kaydetti. TVL’si %33’ün üzerinde artarak 5.5 milyar dolar’a ulaştı. TRX ve stablecoin USDD, yatırımcılarına büyük kazançlar sağladı. Son 30 günde, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi önde gelen kripto para birimleri kan kaybederken, TRX %30’un üzerinde artış kaydetti. Bitcoin (BTC) aynı dönemde %22 düştü. Tron, 39.09 milyon dolar değerinde 499.9 milyon TRX tokeninin yakıldığını bildirdi. Bilindiği üzere, yakım işlemleri piyasadaki arzı azaltarak fiyata ivme kazandırabiliyor. Bu yüzden, TRX’in yükselişi devam edebilir.
Bu arada, son 24 saat içinde bilinmeyen bir cüzdana 8,5 milyon dolar değerinde 106,5 milyon TRX gönderildi. Ancak, bunun bir yakma işlemi olup olmadığı net değil. Tron topluluğuna göre, 24 Mayıs’ta, yaklaşık 520,4 milyon token yakıldı. TRX, an itibariyle 0,08 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik işlem hacmi %25 artarak 1,6 milyar dolara ulaştı.

TRX, Zirveye Tırmanıyor

Tron’un stabilcoin USDD, TerraUSD’nin çöküşü nedeniyle açılan boşluğu doldurma fırsatını yakalamaya çalışıyor. Lansmanın ilk ayında, toplam USDD arzı 543 milyonu aştı. 24 saatlik işlem hacmi ise 105 milyon dolara çıktı. Tron’un son başarısı, TRX’in  ikinci en büyük meme tabanlı kripto para olan Shiba Inu’yu geçmesine yardımcı oldu. TRX, 7,69 milyar dolarlık piyasa değeri ile 14. en büyük kripto para oldu. SHIB, yılın başından beri sürekli olarak değerini kaybetti. Shiba Inu, 6,3 milyar dolarlık piyasa değeri ile 16. sıraya geriledi.
 Daha önce TRON DAO Reserve, 82.3 milyon dolar değerinde Bitcoin, 181.6 milyon dolar değerinde TRX  ve 295 milyon dolar değerinde USDT’yi güvence altına aldıklarını bildirmişti.  Santiment’ten gelen veriler ayrıca USDD‘nin piyasa değerinin son günde yaklaşık 50 milyon dolardan fazla arttığını gösterdi. Bu, TRX’in rallisinin de bir nedeni olabilir. Bununla birlikte, 11 ve 13 Mayıs arasında USDD’nin de 0,98 dolara düşerek sabitini kaybettiğini hatırlatmak gerekiyor. Ayrıca UST ile benzer bir çalışma mantığı var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar