Bu Altcoin Direnci Kırdı Fakat Düşebilir!

Fiyat direnci kırdı ancak sevinmek için erken! Peki yükseliş için hangi şartların oluşması lazım?
21:40
24 Mart 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bitcoin’in yükselişinden nasibini alan bu altcoin önemli direnç seviyesini aştı. Ancak bazı teknik göstergeler halen düşüşe işaret ediyor. Peki yatırımcıların hangi seviyeleri takip etmesi gerekiyor? Yükselişin devamı hangi şartta mümkün olabilir? İşte tüm detaylar.

Bitcoin Cash (BCH)

Bitcoin Cash, geçen yıl Kasım ayından bu yana sabit bir düşüş trendinde, ancak geçen hafta kripto para, bu eğilimin kırılabileceğine veya en azından durabileceğine dair bazı işaretler gösterdi. Daha uzun zaman dilimlerinde Bitcoin Cash için iki önem aralığı vardı. Alıcılar, özellikle riskten kaçınanlar, 400 dolar seviyesi bir destek bölgesine çevrilene kadar Bitcoin Cash’ten uzak durmayı düşünebilir. Öte yandan, böyle bir hareket, yeni dip seviyelerinden önce sadece bir likidite kapma işlemi olabilir.

Vitalik Buterin tarafından da hayal kırıklığı olarak tanımlanan altcoin ilerleyen günlerde nasıl bir performans gösterecek?

Bitcoin Cash (BCH) Yorum

Turuncu seviyeler, BCH‘nin ocak ayının başından aralık ayının sonuna kadar işlem gördüğü bir aralığı 400 ila 720 dolar arasında gösteriyor. Bu yılın ocak ayının ortalarında, fiyat 272 dolardan 345 dolara yeni bir aralık (beyaz) oluşturdu. BCH, son birkaç gün içinde bu aralığın dışına çıktı ve son iki hafta içinde bir miktar yükseliş ivmesi yaşadı. Unutulmaması gereken bir diğer şey de BCH’nin Kasım ayından bu yana bir dizi düşük seviye kaydettiği ve bunun son birkaç gün içinde kırıldığıydı.

Bu boğalar için cesaret verici bir gelişme olsa da bir yükseliş trendi oluşturmak için daha uzun bir yol var. Öncelikle 400 dolarlık alan, önceki aralığın en düşük seviyeleri olduğu için muhtemelen güçlü bir direnç bölgesi olacak. Geçen hafta alım talebi nedeniyle fiyatların tırmanışa geçmesi momentum göstergesine de yansıdı. RSI 70’e tırmandı ve şu anda 64.2’de oturuyordu. OBV ayrıca son iki ayda bir dizi yüksek düşük seviye oluşturdu. Ancak, bu henüz trendde bir değişikliğin göstergesi değil.

Yönlü Hareket Endeksi, hem ADX (sarı) hem de +DI (yeşil) 20 işaretinin oldukça üzerinde olan güçlü bir yükseliş trendinin devam ettiğini gösterdi. Hem göstergelerden hem de fiyat hareketinden çıkarılan sonuç, üç aylık bir aralıkta bir kırılma yaşanırken, yukarı yönlü ağır direncin hala devam ettiği yönünde. Bitcoin Cash, Bitcoin’in kendisinin grafikte nasıl hareket ettiği ile oldukça yakından ilgilidir ve Bitcoin’in 46 bin dolar ile 48 bin dolar arasında bir direnci var. Bu nedenle, Bitcoin Cash için 360-400 dolarlık alan, dikkat edilmesi gereken bir alandır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar