reklamı kapat

Bu Altcoin Bütün Piyasanın Düşüşüne Rağmen Rekor Kırıyor!

Bitcoin'in sert düştüğü bu günlerde bir altcoin fiyatı yükselmeye hala devam ediyor.
18:23
8 Ağustos 2020

Kripto para piyasası özellikle 7 Ağustos tarihinde ABD’den gelen verilerin devamında çok sert bir düşüş yaşadı ve yüz binlerce Bitcoin satıldı. 11.900 dolara kadar çıkan Bitcoin fiyatı bu satış baskısı ile beraber 11.400 dolar seviyesine kadar düştü ve altcoin’ler de tahmin edileceği gibi bu düşüşü takip etti.

Chainalysis verilerine göre dünkü kriz anında 231.000 Bitcoin ve 1 milyondan fazla Ethereum satıldı. Böylesine dev bir satış duvarı oluşturulmasına rağmen önde gelen bir altcoin’in yatırımcıları daha fazla alım yapmayı sürdürdü ve yeni bir rekor kırıldı.

Chainlink Rekor Tazeledi

Son günlerin ve ayların popüler kripto para projesi Chainlink (LINK), piyasadaki duruma aldırış etmeden yükselmeye ve rekora koşmaya devam ediyor. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %10,10’luk yükseliş yakalayan LINK’in fiyatı 10,94 dolar seviyesine kadar çıktı.

Chainlink bu yıla 1,80 dolarlık bir fiyat seviyesinden başlamıştı ve yakaladığı fiyat tam olarak 10 kat artış yaşandığını gösteriyor. LINK’in fiyatında görülen bu dev artışın sebebi ise tamamen yatırımcılar olarak görülmekte. Chainlink ara ara önemli ortaklıklar gerçekleştirse de şu an için bu fiyat artışını tetikleyen bir gelişme olmadı.

LINK yatırımcılarının özellikle Reddit ve 4chan gibi sosyal medya platformlarında güçlü bir topluluğa sahip olduğu biliniyor ve yükseliş de sadık yatırımcılardan kaynaklanıyor olabilir. Chainlink‘in artışı eğer 11 dolar seviyesi kırılabilirse daha uzun süre daha sürebilir. Bitcoin’in düşüşünden bağımsız devam eden bu yükseliş, ciddi bir FOMO da başlatabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.