reklamı kapat

Donald Trump’ın Son Açıklaması Bitcoin İçin Düşüş Getirebilir

Donald Trump, işsizlik ödemelerinin azaltılması gerektiğini belirtti.
19:53
9 Ağustos 2020

ABD özellikle Mart ayından beri Koronavirüs’ün etkilerini atlatamadı ve o tarihten bu yana ekonomisinde ciddi hasarlar oluştu. Koronavirüs yüzünden işini kaybeden insanlara verilen maaşların sınırsız parasal genişlemeyi ve dolayısıyla enflasyon artışını tetiklediği biliniyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin ve ONS Altın fiyatı da tam olarak bu teşvikler sayesinde ciddi bir artış elde etmişti. Donald Trump’ın geçtiğimiz hafta bu ödemeleri arttırmayı teklif etmesi ONS Altın ve Bitcoin’in harekete geçmesini sağlasa da Başkan geçtiğimiz günlerde oldukça ters bir açıklamada bulundu.

İşsizlik Ödemelerinde Düşüş Sinyali

Donald Trump, işsizlik ödemelerinin haftalık 600 dolardan 400 dolara indirilmesi gerektiğini belirtti ve bu konuda başkanlık emri çıkartacağını vurguladı. Bu masrafın %25’inin eyaletler, %75’inin ise federal hükümet tarafından karşılanacağını belirten Trump ciddi tepki çekti.

Bu durum aslında ABD Doları için oldukça olumlu. Sınırsız basılan dolar miktarı ABD Dolar Endeksinin son 2 yılın en düşük seviyesine gerilemesine yol açmıştı. Şimdi dağıtılan miktarın azalacak olması, ABD Dolarının yükselişini ve dolayısıyla Bitcoin’in düşüşünü tetikleyebilir.

BTC‘nin buna nasıl tepki vereceği ise bu hafta belli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.