reklamı kapat

Altın ve Gümüş Fiyatlarındaki Kırılma Bitcoin İçin Riskli Mi?

Bitcoin fiyatında yeniden düşüş mü görülecek?
15:15
8 Ağustos 2020

Mart 2020 tarihinde görülen ABD borsalarındaki çöküş, kripto para piyasalarını ve lider kripto para birimi Bitcoin’i de etkilemişti. Bu düşüşten sonra ise Bitcoin ve Altın gibi sınırlı arza sahip değerli varlıklar aynı orantıda yükselmeye başladı.

Bitcoin’in yükselişi ilk başlarda Altından bile fazla oldu ve kısa süre içerisinde 10.000 dolar seviyesine ulaşıldı. 10.000 dolardaki kritik direnç noktası kırılsa da burada beklenen FOMO başlamadı ve fiyat bir türlü 10.000 doların üzerinde kalıcılık elde edemedi.

ONS Altın ve Gümüş fiyatları ise bu noktadan sonra da ciddi bir yükseliş elde  ederek Bitcoin’in 2020 yılındaki toplam yükseliş oranının da üstüne kadar çıkmayı başardı. Goldman Sachs analistleri tarafından yapılan açıklamada ABD Dolarının önümüzdeki günlerde yükseliş elde edebileceği belirtildi.

Bitcoin ve Altın Beraber Düşebilir

ABD Dolarının güçlenmesi ise tahmin edileceği gibi Bitcoin ve Altın için oldukça kötü bir haber olarak görülüyor. ONS Altın fiyatının 2.050 dolar seviyesine çıkarak tüm zamanların rekorunu kırmasından sonra bir düşüş bekleniyordu ve bu durum Bitcoin’i de kötü etkileyebilir.


Daha önce 2019 yılında Bitcoin ve Altın arasındaki korelasyonun çok güçlü olduğu görülmüştü. Uzmanlar şu an için ONS Altın fiyatında 1.800 dolar seviyesine kadar düşüş olacağını düşünmekte ve bu düşüş BTC için yeniden 10.000 dolar altına iniş anlamına geliyor.

Bu da Bitcoin’in yeniden 12.000 dolar seviyesine çıkmasının uzun bir süre alabileceğini gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.