X

Bu Altcoin Bitcoin (BTC)’e Karşı %300 Arttı!

Bitcoin ve kripto paraların geri kalanından daha iyi performans gösteren bu altcoin neden yükseliyor?
18:50
1 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasaları 2022 yılında önemli ölçüde değer kaybetti ve 1 trilyon dolarlık eşiğin altına düştü. Ancak tüm altcoinler benzer bir kaderi paylaşmıyor. Unus Sed Leo (LEO) tüm kripto paralardaki derin kayıplara rağmen Bitcoin karşısında 3 kat daha büyüdü. Peki yakın gelecekte LEO yatırımcılarını neler bekliyor?

Unus Sed Leo (LEO)

Unus Sed Leo (LEO), 2022’nin ilk yarısında sadece kripto piyasası kan banyosundan sağ çıkmakla kalmadı, aynı zamanda büyük kripto çöküşünü atlatarak kazanımlar elde etti. iFinex ekosisteminde kullanılan bir yardımcı token olan LEO, 2022’nin ilk yarısını Bitcoin’e karşı neredeyse %300 artışla 32.793 satoshiye ulaştı. Token ayrıca aynı dönemde ABD doları karşısında %55 yükselerek Şubat 2022’den bu yana ilk kez 5,8 dolara ulaştı. Buna karşılık, piyasa değerine göre ilk iki kripto varlık %60 ve %70 değer kaybetti.

Bu, onu 2022’ye kadar en üst sıralarda en iyi performans gösteren kripto varlığı haline getirdi.

LEO Neden Yükseldi?

Faiz artışları, Terra krizi, hedge fonların iflası ve daha birçok felaketin ortasında kripto paralar 2 trilyon doların altına düştü. LEO’nun fiyatı da Şubat 2022’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 8,14 dolara ulaştıktan sonra %25’lik bir düşüş yaşadı. Bununla birlikte, aynı dönemde yaklaşık %60 düşen kripto piyasasının geri kalanından daha iyi bir performans gösterdi. Bu aykırı tokenin arkasındaki sebep, diğer dijital varlıklara kıyasla tamamen farklı özellikleri olabilir.

Bitfinex’in ana şirketi IFinex, 2018’de 1 milyar dolar toplamak için özel bir satış turunda LEO‘yu piyasaya sürdü. Buna karşılık firma, tüm tokenler dolaşımdan kaldırılıncaya kadar LEO’yu geri almak için bir önceki aya ait gelirlerinin %27’sini kullanmayı taahhüt etti. Ayrıca iFinex, Ağustos 2016 Bitfinex saldırısı sırasında kaybettiği fonları kullanarak LEO tokenlerini geri alma sözü verdi.

LEO’nun Bitcoin’e karşı yükselişi, fiyatının ivme ile artan farklılığı nedeniyle tükenme riski taşıyor. Ayrıntılı olarak, LEO’nun fiyatı daha yüksek dipler yaparken, günlük göreli güç endeksi (RSI) daha düşük zirveler yazdırıyor. Teknik analizin bir kuralı olarak, bu farklılık, yatırımcıların LEO için beklentilerinin olumsuza döndüğüne işaret eder.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar