X


BtcTurk’teki Son Gelişmeler Neler?

BtcTurk Pro’ya Dash eklendi ve anlaşmalı bankalar arasına Ziraat Bankası da katıldı...
18:00
16 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın dördüncü kripto para borsası konumunda yer alan BtcTurk’te geçtiğimiz ay iki önemli gelişme yaşandı: Dash BtcTurk Pro Platformuna eklendi ve Ziraat Bankası ile anlaşmaya varıldı.

Dash BtcTurk Pro’da

Gizliliğe odaklanan bir kripto para birimi olan Dash, 13 Aralık’ta yapılan resmi bir duyuru ile BtcTurk’ün profesyonel kullanıcılar için tasarladığı BtcTurk Pro’da listelenmeye başladı. 13 Aralık itibariyle kullanıcılar platform üzerinden Dash ile al sat işlemlerini yapmaya başladı.

Bunun yanında BtcTurk’ün ifadelerine göre Dash, merkezi olmayan, eşler arası ağa (P2P) dayalı olan ve güçlü kriptografik şifreleme metodlarıyla korunan Blockchain sayesinde Dash, güvenli ve kullanıcı dostu bir ödeme yöntemi sunuyor.

Ayrıca BtcTurk’e göre Dash, “hızlı gönder” ve “gizli gönder” seçenekleriyle de kullanıcılar için artı özellikler sunuyor. 2014 yılında piyasaya sürülen ve kullanıcıyla buluşan Dash, öncelikle hıza ve gizliliğe odaklandığı için kripto para severler tarafından tercih edilen bir kripto para birimi olarak biliniyor.

Ayrıca borsanın yaptığı açıklamalara göre Dash ile Türk Lirası, Bitcoin ve USDT paritelerinde alım satım işlemleri yapılabiliyor.

Bu bağlantı üzerinden BtcTürk Pro’da anında Dash işlemlerine başlayabilirsiniz…

Ziraat Bankası ve BtcTurk

2 Aralık’ta yapılan resmi bir açıklama ile BtcTurk ve Ziraat Bankası‘nın para yatırma ve çekme için bir anlaşmaya vardıkları duyuruldu. Bu sayede BtcTurk’ün anlaşmalı banka sayısı beşe çıkmış oldu. Borsanın çalıştığı bankalar: Akbank, Denizbank, Ziraat Bankası, Fibabanka, Vakıfbank

Türkiye’nin ilk kripto para borsasının yaptığı açıklamalara göre Ziraat Bankası anlaşması sayesinde kullanıcılar, hafta sonu ve tatil günleri dahil olmak üzere 7/24 işlem gerçekleştirebilecek.

Ayrıca daha önce bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi BtcTurk 15 Mart’ta yaptığı açıklama ile Vakıfbank ile ortaklık anlaşması imzaladıklarını belirtmişti. BtcTurk’ün anlaşmalı olduğu banka sayısının giderek artması sebebiyle kullanıcılar hem daha kolay hem de tek bir bankaya bağlı kalmadan işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar