reklamı kapat
  • BTC  :  33.628,11 ₺
  • ETH  :  2.133,87 ₺
  • BCH  :  3.877,14 ₺
  • XRP  :  2,76 ₺
  • BTC 33.628,11
  • ETH 2.133,87
  • BCH 3.877,14

BTCC CEO Bobby Lee: Bitcoin Fiyatı 7000 Dolara Ulaşabilir

9 Ocak 2017
  • Coin TürkCoin Türk

Bitcoin fiyatındaki son zamanlardaki yükseliş, dünyanın en yüksek hacimli exchange sitelerinden BTC China’nın CEO’suna göre sürpriz değil.

BTCC CEO Bobby Lee, bu zamana kadar yaşanan en yüksek seviyenin kırıldığı takdirde, Bitcoin’in 7000 dolara ulaşacağına inanıyor.

CNBC ile yaptığı röportajda Bobby Lee, insanların uzunca bir süre böyle bir anı beklediklerini söylüyor. Bitcoin’in fiyatı son sekiz yılda istikrarlı bir şekilde arttı; bunun içinde para biriminin bin kat fazla değer kazandığı birkaç kısa altı yıl var.

Umut verici görünüyor!

Lee, röportaj videosunda kısa vadede öngörülerde bulunmak istemediği için 2017’de ne kadar yüksek olacağını bilmese de, uzun vadeli görünümün umut verici olduğu görüşünde. Lee şu sözlerle devam ediyor:

“Uzun vadeli düşünüyorum, hepimiz Bitcoin’in benzersiz olduğunu biliyoruz. Dünyanın ilk dijital varlığı ve bu anlamda günümüzde değeri sadece 16 milyar dolar. Diğer varlıklarla, özellikle altın, hisse senetleri ve gerçek varlıklar gibi şeylerle karşılaştırıldığında 16 milyar dolar, büyük bir kovada sadece bir damla. Son birkaç yıldır gördüğümüz şudur: Her zaman yüksek bir seviyeye ulaştığımızda, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesini aşıyor ve 3 ila 5 kat daha fazla yükseliyor. Dolayısıyla, 1,300 dolarlık baraj geçilirse, yakın gelecekte Bitcoin 7,000 dolara kadar çıkabilir. “

Gelecek vadediyor!

“Geçen yıl insanların Bitcoin’e daha fazla dikkat etmesinin nedeni, dünya çapında yaşanan olaylardan kaynaklanıyor. Hindistan’da ve Venezuela’da demonetizasyon çabası; Çin’de yabancı sermaye kontrolü var; diğer ülkelerde, özellikle ABD, Japonya ve benzeri ülkelerde aşırı borç baskısı ve yüksek borçlanma var. Öyleyse, mevcut para sisteminde sorunlar olduğunda insanlar belki Bitcoin’e dönebilirler.. “

loading...