reklamı kapat

BTC Yakın Zamanda 6.000 Doların Üzerine Çıkabilecek Mi?

Bitcoin’in toparlanma süreci daha ne kadar devam edecek ve 6.000 dolar direnç seviyesi ne zaman aşılacak?
15:00
29 Nisan 2019

Ethereumworldnews’in haberine göre, “Crypto Rand” gibi analistler Bitcoin’in yakın zamanda 6.000 dolar direnç seviyesini aşacağını düşünüyor. Bunun yanında “Wüsten” gibi analistler de uzun caddeli tarihsel eğilimler takip edilirse Bitcoin’in 2019 sonlarına hatta 2020 sonuna kadar 6.000 doların altında kalabileceğini savunuyor.

Bitcoin Toparlanma Evresinde

Geçtiğimiz günlerde paylaştığı bir gönderide Wüsten, Bitcoin’in her seferinde parabolik olarak daha yüksekleri gören üç ya da dört yıllık uzun vadeli döngüleri takip ettiğini dile getirdi. Wüsten’e göre Bitcoin, aralık ayında 3.150 dolar ile ayı piyasasının en düşük seviyesini gördükten sonra şu anda bir toparlanma evresi yaşıyor. Wüsten, eğer tarihsel hareketler takip edilirse Bitcoin’in 6.400 doların altında kalacağını düşünüyor.

Ayrıca Wüsten, Bitcoin’in toparlanma evresinin aylarca devam edeceğini dile getiren ilk kişi de değil…

Bitcoin’in nisan başında 5.000 doların üzerine çıkmasıyla Twitter’ın popüler yatırımcılarından Josh Rager, Bitcoin’in bir önceki tarihsel döngüsünde toparlanmanın 216 gün sürdüğünü ifade etmişti. Rager’ın tweet’i öncesinde yalnızca 113 günlük bir toparlanma yaşanmıştı. Dolayısıyla Rager Bitcoin temmuz ayına kadar dar bir aralıkta seyredeceğini belirtmişti.

BTC Kısa Vadede Nereye Gidiyor?

Peki, Bitcoin tarihsel döngüleri izliyorsa kısa vadede nasıl bir yol çizecek? İki ünü analist Brian Beamish ve Magic Poop Cannon’a göre, düşük seviyeler yeniden test edilebilir. Beamish, 2019 yılında boğa piyasası hareketlerinin yaşanabileceğini ama öncelikle haziran ayına kadar Aralık 2018’deki seviyelerin tekrar görülebileceğini dile getiriyor.

Bunun yanında Magic Poop Cannon ise tüm teknik göstergelere baktığında Bitcoin’in şu anki hareketlerinin Temmuz 2015’de görüldüğünü ifade ediyor. Analiste göre Bitcoin 7 Mayıs’a kadar şu anki seviyelerde ilerleyecek ve 7 Mayıs’tan sonra 4.025 dolara kadar düşecek.

Bunlarla beraber Bitcoin ve tüm kripto para piyasası 2019 başından beri bir toparlanma süreci yaşıyor. Özellikle nisan başında yaşanan artış hareketleri tüm piyasayı heyecanlandırdı. Piyasaya hakim olan tüm analistler de tarihsel verilerle, teknik göstergelerle ve kendi analizleriyle geleceğe dair tahminlerde bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun