X

BTC Sene Sonu Yorumları: Bitcoin 2021 Sonu Fiyat Tahminleri!

Bitcoin (BTC) fiyatında yukarı yönlü hamleler devam ederken analistler yıl sonunda BTC fiyatının ne kadar olmasını bekliyor?
20:12
8 Kasım 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin yeni haftaya iyi bir başlangıç yaptı ve fiyat yaklaşık olarak üç hafta sonra yeniden 65.000 dolar üzerine yükseldi. Bitcoin’in yılı kapatmasına yaklaşık olarak 7 hafta kaldı ve BTC’nin yıl sonu hedefleri de giderek daha fazla önem kazanıyor.

Bitcoin Fiyat Hareketleri

Bitcoin bugün yakaladığı ivme ile birlikte 66.589 dolara kadar yükseldi ancak sonrasında bir miktar geri çekilme oldu. Bitcoin’in rekor seviyesinin 66.998 dolar olduğu göz önünde bulundurulduğunda aslında rekora çok yakın olduğumuz ifade edilebilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Güncel grafikler göz önüne alındığında şu anda 66.000 dolar ve 66.500 dolar seviyelerinde dirençler olduğu ifade ediliyor. Bu dirençlerin kırılımı ise 70.000 dolarlık yeni rekora gidecek yolu temizleyebilir. Bununla birlikte gün bitmeden BTC’de yeni rekor gelebileceği da yapılan yorumlar arasında yer alıyor.

Bitcoin Yıl Sonu Fiyat Hedefleri

Bitcoin’de pek çok analist yıl sonunda altı haneli rakamları hedefliyor. Özellikle u noktada sizin de aşina olduğunuz gibi PlanB’nin tahminleri dikkat çekiyor. PlanB, Kasım ayı sonunda Bitcoin’in 93.000 dolar ve Aralık sonunda da 135.000 dolar olmasını bekliyor.

PlanB’nin analizleri kendi modeli olan stock-to-flow’a dayanıyor. Eğer PlanB’nin tahmini doğru çıkarsa yıl bitmeden BTC’de altı haneli rakamları görebiliriz.

Buna ek olarak bazı uzman isimler hedefleri çok daha yukarıya koyuyor ve 400.000 dolara kadar yıl sonu hedefleri bulunuyor. 400.000 dolarlık hedef 7 hafta içinde görülmesi çok zor olsa da 100.000 dolarlık hedefin çok uzak olmadığı düşünülüyor.

Buna ek olarak BTC fiyatının bu hedefler öncesinde ilk büyük direnç ile 72.000 dolar bandında karşılaşabileceği düşünülüyor. 72.000 doların üzerine doğru yapılacak keskin bir yukarı yönlü hamle ise 80.000 doların resme dahil olmasını sağlayabilir.

Ancak her ne kadar şu anda yükseliş beklentileri olsa da yatırımcılar mutlaka kripto para piyasasının volatilitesini göz önünde bulundurulmalı ve kendi araştırmaları sonucunda pozisyon almalı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar