X


BTC 2018’deki Gibi Satın Alma Baskısı Sinyalleri Mi Veriyor?

Analistlere göre Bitcoin’in şu an çizdiği grafik, 2018 yılındaki grafiklere çok benziyor ve alım sinyalleri veriyor...
12:00
18 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin son iki gündür ciddi kayıplar veriyor ve yatırımcısını üzüyor. Fiyat iki gün içinde yaklaşık olarak 700 dolar civarında kayıp yaşadı. Bu tabloya bakan yatırımcılar 2018 yılında yaşanan ve 7.000 dolar destek seviyesi kırıldıktan sonra 3.000 dolar doğru serbest düşüşün başladığı zamanın yeniden yaşanmasından korkuyor.

Ancak yapılan açıklamalara göre analistlere göre Bitcoin’in şu an çizdiği grafik 2018 yılında dip seviyelerin görüldüğü zaman çizilen grafiğe benziyor. Bu durum ciddi bir satın alma baskısı başlatabilir…

Bitcoin Göstergeleri

Bir hedge fon uzmanı ve piyasa analisti olan Thomas Thornton dün Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, TD Sequential Combo göstergelerinin şu anda bir satın alma baskısı sinyal verdiğini ifade ediyor.

Bunun yanında TD Sequential’in yaratıcısı Tom Demark geçtiğimiz günlerde Bloomberg’e yaptığı açıklamalarda bu sinyallerin 2018 yılında 3.150 dolar seviyesi görüldüğünde de alındığını ifade etti. TD Sequential Combo göstergesinin Bitcoin için önemi şu şekilde açıklanıyor: Bu göstergeler Bitcoin’in nihayet dibi gördüğünü ve artık artışın başlayacağını işaret ediyor.

Boğalar Geri Dönecek Mi?

Tanınmış analistlerden Willy Woo da yakın zamanda yaptığı açıklamalarda boğan sinyalleri aldıklarını dile getirmişti. Willy Woo 6.500 dolar seviyesini bir sonraki boğa koşusunun fitilini ateşleyeceğini ifade etmişit.

Ancak PlusToken ponzi şeması ve madencilik faaliyetlerini sergileyen şirketlerin haklı endişeleri bazı analistlere göre düşüşün devam etmesi için yeterli sebepler. Eğer bu gibi durumlar piyasada etkisini sürdürürse düşüş bir süre daha devam edebilir…

Ancak hem göstergeleri hem bahsi geçen olayları göz önünde bulundurup ona göre pozisyon almakta fayda var…

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar