Borsalar Yükseliyor, Bitcoin (BTC) Düşüyor! PlanB Bugün Yeni BTC Hedefini Duyurdu!

PlanB 2022 Bitcoin hedefini güncelledi! Bir sonraki döngünün zirvesi kaç dolar olacak?
21:00
28 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bitcoin (BTC) nihayet 53.000 doları aşacak derken 4.000 dolarlık kayıp yaşadı. Hafta sonu aşamadığı 53.000 dolar direnci fiyatın 45.000 dolara ve hatta daha aşağıya sarkmasına sebep olabilir. Peki Bitcoin neden bu denli hızlı düşüyor?

Wall Street Yukarı, Bitcoin Aşağı

28 Aralık’ta Wall Street açılışıyla Bitcoin 48.000 dolara kadar düştü. Parite bir önceki gün 52.000 doları aşmıştı. Son üç haftanın en yüksek seviyesini gören BTC artık satıcıların baskısını kıracak derken tam tersi oldu.

Popüler analist Pentoshi, düşüş eğiliminin hızlanması durumunda potansiyel bir taban olarak 44.000 dolara işaret ediyor. Blockware‘in önde gelen analisti William Clemente, 2017’nin tüm zamanların en yüksek seviyesinden hemen sonra potansiyel bir davranış tekrarı belirledi ve bu da tüm bir yılı ayı piyasasına dönüştürdü. Twitter yorumlarında benzer bir durumun yaşanma ihtimaline karşın yatırımcıları uyardı.

S&P 500 yılın tüm zamanların en yüksek 69. seviyesine ulaştığı bugün, Bitcoin ters korelasyona girip yönünü aşağıya çevirdi. Hisse senetlerinin yükselmesi çoğu zaman BTC fiyatını da yukarı çekmişti.

PlanB Bugün Yeni BTC Hedefini Duyurdu!

Eylül ayının sonuna kadar PlanB denildiğinde akıllara insan üstü yetenekler sahip bir kahin geliyordu. O bize Temmuz, Ağustos, Eylül ve hatta Ekim aylarında ne olacağını söyledi, verdiği fiyat hedeflerine tek tek ulaşıldı. Sıra Kasım ayına geldiğinde herkes 90.000 doların üzerinde bir Bitcoin fiyatına çoktan kendini hazırlamıştı. Beklenen bu sefer olmadı, Aralık ayına ertelenen hedef eğer kalan birkaç günde büyük bir mucize olmazsa yine başarısız olacak.

Fakat PlanB paylaştığı S2F modellemesinin çalışacağına halen inanıyor. Standart sapma bandını bir saat öne paylaşan popüler eski kahin, fiyatın 50.000 dolar ile 200.000 dolar arasında hareket edeceğine inanıyor. Yazı hazırlandığı sırada maalesef fiyat 50.000 doların altında, ancak bu grafikteki çizgiyi günlük veya saatlik kapanışlara göre değerlendirmeyin.

Devam eden döngüde fiyatın 200.000 dolara ulaşabileceğini söyleyen analist, bir sonraki döngünün 500.000 dolar ile 2 milyon dolar arasında olacağına inanıyor. Fiyat bu grafiğe göre de tabanı kırmak üzere görünüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar