reklamı kapat

Boğaların Kontrolü Elden Bırakmaya Niyeti Yok

Bitcoin fiyatı son günlerde oldukça hareketli ve karışık sinyaller veriyor…
15:00
12 Haziran 2019

Kripto para piyasasında yaşanan bir haftalık sıkıcı görünümden sonra boğaların kontrolü yeniden ele almak istediklerini görüyoruz. Geçtiğimiz 48 saat içinde Bitcoin ısrarlı bir şekilde 8.000 seviyesini kırmayı denedi ve bugün sabah saatlerinde 8.040 dolar seviyesine çıkmayı başardı. Teknik analizler açısından bu yükseliş henüz meyvesini vermedi ancak bazı analistlere göre Bitcoin boğaları önümüzdeki günlerde fiyat için daha fazla baskı yapmaya devam edecek.

Toplama Aşaması

Ethereumworldnews’in haberine göre, Twitter’daki analistlerden Financial Survivalism, Bitcoin’in 7.600 dolar seviyesinde güçlü bir destek bulduğunu ve bu noktadan sonra daha yüksek seviyeleri görme şansının olduğunu dile getiriyor. Analist, Bitcoin’in dört saatlik grafiğinin bir toplama aşaması modeli gibi göründüğünü ifade ediyor. Eğer bu gerçekleşirse Financial Survivalism’e göre, Bitcoin 8.040 dolar seviyesini geçecek, ardından 7.700 dolar seviyesine dönecek ve tekrar 8.000 dolar seviyesi geçilecek.

 

Tether’le Benzerlik

Financial Survivalism kısa dönemde boğa piyasasının yaşanacağını düşünen tek analist değil. Yine Twitter’daki ünlü analistlerden Filb Filb, Tether’in piyasa kapitalizasyonundaki hareketlerin Bitcoin’deki hareketleri doğru şekilde öngördüğünü dile getirdi. Filb Filb geçtiğimiz günlerde Tether sayısındaki artışın Bitcoin’i etkileyeceğini ima eden bir paylaşım yapmıştı. 11 Haziran’da Filb Filb iki grafik arasındaki benzerliği gösteren bir başka tweet daha paylaştı.

 

Bunun yanında Filb Filb’in boğa piyasası beklemesinin tek sebebi Tether ile Bitcoin arasındaki uyum değil. Analiste göre Bitcoin’in şu anki fiyat hareketlerinin tersi aralık ayında fiyat en düşük seviyelerdeyken gözlendi.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde kripto para dünyasının ünlü analistlerinden Naeem Aslam, Haziran ayının Bitcoin için iyi bir ay olacağını dile getirmişti. Beş yıllık tarihsel göstergelerden faydalanarak bu yorumu yapan Aslam, en büyük artış oranının %25,98 civarında olabileceğini, bunun da Bitcoin’i 10.712 dolara kadar taşıyacağını ifade etmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.