reklamı kapat

Boğa Koşusu Öncesi Dik Bir Düzeltme Yaşanır Mı?

Popüler analistlerden biri boğa koşusu öncesi BTC’nin 6.300 bandına kadar geri çekileceğini ifade ediyor.
08:00
15 Mayıs 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin, blok ödülü yarılanmasından önce ve sonra oldukça volatil fiyat hareketleri sergiledi. 7 Mayıs’ta 10.100 dolara kadar ulaşan Bitcoin (BTC) sonrasında yaklaşık olarak %20’lik bir düşüşle adeta serbest dalış yaptı. Ancak şu anda BTC fiyatı toparlanıyor ve dün 9.800 dolara kadar çıkan fiyat yazının yayına hazırlandığı sırada 9.506 dolardan işlem görüyordu.

Ancak bu yükselişe rağmen bazı analistler boğa koşusu öncesi Bitcoin’in dik bir düzeltme yapacağını ifade ediyor.

Güçlü Direnç Seviyeleri

Newsbtc’nin haberine göre cesur fiyat tahminleri tanınan ve Twitter’ın popüler analistlerinden biri olan “dave the wave”, Bitcoin’in aşırı alım bölgesine ulaştığına inanmak için birçok sebebi olduğunu ifade ediyor. Analiste göre bu sebeplerden biri, MACD (The moving average convergence divergence) göstergesinin BTC’nin günlük grafiğinde düşüş göstermesi…

Bununla birlikte analist 12 günlük üssel hareketli ortalamanın, 26 günlük üssel hareketli ortalamanın altına düşmesiyle, mevcut fiyat seviyelerinden geri çekilme oranlarının önemli ölçüde arttığını öne sürdü.Ayrıca buna ek olarak dave the wave, öncü kripto para biriminin önünde daha da ilerlemesini engelleyebilecek önemli bir direnç bariyeri olduğunu ifade ediyor.

Öte yandan analiste göre, her ne kadar zamanla direnç seviyeleri zayıflasa da yine de şu anda 10.500 dolar seviyesinde olduğu ifade edilen direnç, Bitcoin fiyatını 6.300 dolar bandına geri gönderebilir. Bu geri çekilme piyasada bir temizlik yapılmasına imkan tanırken bir yandan da fiyatın düşmesi daha çok yatırımcının piyasaya girmesini sağlayabilir.

Balinalar

Her ne kadar analistlere göre piyasada bir düzeltme hakim olsa da Santiment’ten gelen veriler, ağdaki BTC HODL’larının sayısının çok hızlı bir şekilde arttığını gösteriyor. Verilere göre, bireysel yatırımcı olarak kabul edilebilecek ve 0,001 ile 100 BTC arasında fon bulunduran cüzdanların sayısı son altı ay içinde istikrarlı bir artış gösterdi.

Bununla birlikte 1.000 ile 10.000 BTC bulunduran ve balina olarak tabir edilen cüzdanların sayısı da özellikle ünlü milyarder Paul Tudor Jones’un piyasaya girmesiyle artış göstermeye başladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.