X


Blockstream’in Bitcoin Madencilik Tesisine Dev İlgi!

Blockstream yeni 'devasa' Bitcoin (BTC) madencilik tesisini duyurdu.
12:00
9 Ağustos 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Kripto para dünyasında en çok tanınan ve alt yapı denilince akla ilk gelen firmalardan birisi olan Blockstream yeni bir adıma imza atark ortak yerleşime sahip devasa bir Bitcoin (BTC) madencilik tesisi kurduğunu açıkladı. Blockstream tesisi duyurur duyurmaz bunun müşterisi olmayı talep edenler arasında ise dünya devi Fidelity ve LinkedIn‘in kurucu ortağı Reid Hoffman da yer almakta.

Bitcoin Madenciliğine Dev Doping

Blockchain ve Bitcoin teknoloji firması Perşembe günü yaptığı açıklamada Blockstream Mining isimli yeni madencilik tesisini ve BetterHash tabanlı madencilik havuzu Blockstream Pool’u tanıttı. Dr. Adam Back’in önderliğindeki Blockstream,  ilk tesisini Georgia içerisinde kurdu ve Kuzey Amerika bölgesi boyunca bunu arttırmayı planlıyor.

Yapılan duyuruda tesisin müşterilere saatte 300.000 kilowatt enerji sağlayacağı belirtildi ki bu inanılmaz bir seviye olarak göze çarpıyor. Söz konusu enerji miktarı Bitmain’in AntMiner s17 Pro gibi üst düzey ASIC madencilik modellerinden 100.000 tanesine güç vermeye yetebilir. Enerji verilecek cihazlar göz önünde bulundurulacak olursa bu da Bitcoin ağı için yaklaşık 6 milyon terahash anlamına geliyor.

Blockstream kendi madencilik tesislerinin küresel Bitcoin hash rate’inin yüzde 1’ini oluşturduğunu iddia etmekte. BTC’nin artan hash rate’i Blockstream için işleri zora sokacak olsa da, firma bu konuda oldukça kararlı duruyor.

Aslında Bitcoin’in geçtiğimiz günlerdeki yükseişi yeni bir madencilik rekorunu beraberinde getirmiş ve BTC hash rate açısından bir ilke imza atmıştı. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar