X


Blockchain Teknolojisi Varlıkların Sahiplik Şeklini Değiştirecek

07:30
3 Eylül 2015
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ana merkezi New York’ta bulunan küresel yatırım bankacılığının devi Goldman Sach firmasının bir analisti, Bitcoin ve Blockchain teknolojisinin geleceği hakkında konuştu.

Röportaj New York Times’ta yayımlandı. Küresel yatırım araştırma analisti Heath Terry, Bitcoin ve Blockchain’den övgüyle bahsederek, “ Bu, şirketlerin gelecekte teknolojiyi nasıl kullanacakları görmemiz için ilk şansımız” dedi ve ekledi:

“Bu ilk aşama gerçekten çok etkileyici. Blockchain teknolojisinin, insanların mal varlıklarıyla ilgili düşünce tarzını değiştireceğini düşünüyoruz”. dedi.

Firmanın araştıma ekibi tarafından hazırlanan “Goldman Sachs Borsaları” raporu, Haziran verilerine dayanarak Temmuz ayında yayımlandı. Raporda, Bitcoin ve Blockchain potansiyel uygulamalarının önemi vurgulanıyor. Ayrıca, finansın yeni trendi olan peer to peer borç verme, crowdfunding ve mobil ödemelerden de sıklıkla bahsediliyor.

Bu araştırmada özellikle, alternatif finans sistemi ile ödeme yapan kullanıcıların, ürünlerin finansal değerleri açısından daha bilinçli olduğu görülüyor.

Terry’nin Bitcoin uygulamasına karşı bazı kuşkuları olsa da, Blockchain ve Bitcoin’e dair çeşitli sorulara yanıt buluyor. Terry’ye göre Bitcoin, volatilitesinden dolayı diğer para birimleri arasına henüz giremedi.

“Bitcoin ile ilgili belirsizlik bir çok insanı korkuttu. Bitcoin’nin yükselme dönemi çok iyiydi. Yukarı çıktı, aşağı indi, yukarı çıktı… Bir çok insan için Bitcoin’den beklenen güvenli bir para birimi olmasıydı.”

Ayrıca Terry, şu anda Bitcoin’nin geleneksel ödeme yöntemlerine rakip olmadığını belirtiyor.

“Zaman içerisinde Bitcoin olgunlaşacak ve Bitcoin’i kullanmak için daha fazla sebep görebileceksiniz”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar