X


Blockchain.info’da 10 Milyonuncu Bitcoin Cüzdanı Yaratıldı

13:07
23 Kasım 2016

Cüzdan hizmeti veren Blockchain.info platformu üzerinde açılan Bitcoin cüzdan sayısı 10 milyonu geçti. Verilere göre şu anda 10.063.412 adet cüzdan açılmış durumda.

Geçtiğimiz yıl Şubat ayına göre bu rakam 7 milyon arttı, geride bırakılan 20 ay boyunca dikkate değer bir artış gözlemlenmekte. Geçtiğimiz ay verilerine göre ise 9.4 milyon cüzdan adetine ulaşılmıştı.

ekran-resmi-2016-11-23-13-10-01

10 milyon cüzdan adetini kendi bloğundan duyuran şirket, son zamanlardaki Bitcoin cüzdan sayısının artışını; ABD başkanlık seçimleri, Çin Yuan’nın devalüasyon ve İngiltere’nin Avrupa Birliğinden çıkışı gibi bazı temel faktörlere dayandırıyor. Şirketten yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“Adil, açık ve kolaylıkla ulaşılabilir finansal geleceği inşa etmek için bize destek veren milyonlarca kullanıcıya teşekkür ediyoruz. Sizinle bu yolda olmaktan onur ve heyecan duyuyoruz.”

Geçtiğimiz günlerde Blockchain.info, girişim şirketi Coinify ile işbirliği yaparak cüzdan içerisine satın alma seçeneği ekleyeceğini duyurmuştu. Şu anda beta test aşamasında olan uygulama, gelecek sene küresel olarak hizmete girecek.

Son zamanlarda artan phising dolandırıcılık vakalarına Blockchain.info sitesinin adı kullanılarak bir yenisi daha eklendi. Google’a sitenin sahte reklamını veren ve aramalarda üst sırada çıkan sitelere kullanıcıların çok dikkat etmesi gerekiyor. Bu yolla saldırıya uğrayan ve hesaba erişimi kaybedip binlerce dolar dolandırılan çok sayıda kullanıcı rapor edildi. Blockchain.info veya diğer cüzdan sitelerine giriş yapılırken siteyi arama motorlarında aramak yerine adres çubuğuna sitenin tam adının yazılması gerekiyor. Aksi takdirde blockchaain.info gibi sahte sitelerle giriş bilgilerininiz çalınabilir ve cüzdanınız bir anda boşaltılabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar