X


Bittrex Üç Kripto Parayı Borsa Platformundan Çıkarıyor

Bittrex borsası üç kripto paraya elveda demeye hazırlanıyor.
19:00
7 Ekim 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Bittrex borsası üç kripto parayı borsa platformundan çıkarmaya karar verdi. Şanssız kripto paralar Bitshares, Bitcoin Gold ve Bitcoin Private. Bu kripto paraların sahiplerinin en kısa zamanda fonlarını borsadan çekmeleri gerekiyor.

Üç kripto paranın cüzdanı 5 Kasım 2018, Pazartesi günü tamamen kapatılacak. Bu tarihten sonra cüzdanlarda bırakılan parayı almak mümkün olmayacak. Kullanıcılar bu kripto paralardaki fonlarını Bittrex’teki “Wallets” ve “withdraw” butonlarından borsa dışına taşıyabilir.

Şu anda bu coin’lerin hiçbiri Bittrex’te aktif bir piyasaya sahip değil. Platformda bu kripto paralarla hiçbir işlem yapamasanız da Bittrex bu zamana kadar kullanıcılarına coin’lerini borsada tutma fırsatı tanıdı.

Bittrex’te BTG ve BTS gibi kripto paralarla işlem yapılaması bir derece tuhaf görünebilir. Zira iki kripto para da kripto paralar listesinin top 50’sinde yer alıyor ve Binance gibi diğer büyük borsalarda listeleniyor. Ancak bu coin’lerde rastlanan sorunlar Bittrex’i böyle bir karar almaya itiyor.

Bitcoin Gold Bittrex’ten ilk olarak Eylül 2018’de çıkarıldı. BTG kripto para tarihinin en büyük %51 saldırılarından birinin hedefi olmuştu. Daha sonra borsa BTG’den hack sırasında kaybolan miktarı tazmin etmesini istedi. BTG bu talebi reddedince Bittrex beklenen hamleyi yaptı.

BitShares ise 2017’de liste dışı edilmişti. Buna gerekçe olarak Bittrex, BTS node’u çalıştırmanın çok zor olmasını ve işletim masrafına değmemesini gösterdi.

Borsa Auroracoin (AUR), Bytecent (BYC), Credibit (CRB), OMNI ve Spreadcoin’i (SPR) de kapı dışı etmeye hazırlanıyor.

Kaynak: cryptoglobe.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar