X


BitSelfie ile Selfie’nizi Uzaya Gönderin!

11:13
16 Nisan 2015
Okuma Süresi: 2 Dakika

BitSelfie, 4 Türk Bitcoin girişimcisi ve meraklısı tarafından oluşturulmuş, Bitcoin ve kripto paraları Türkiye’de tanıtma ve yayma hedefini amaç edinmiş bir proje. Geçtiğimiz günlerde tanıtılmaya başlayan projeye bitselfie.org adresi üzerinden erişilebilir.

Bitselfie ile ilgili detaylar sitede şu şekilde belirtilmiş:

“Bitcoin kullanımının yaygınlaştırılmasını ve fikir sahibi olmayan insanların da Bitcoin ekosistemi ile tanıştırılmasını amaçladığımız bu projede; Öncelikle 30 Ağustos 2015 tarihinde İzmir – Alsancak’da kurulacak alanımızda gerçekleştireceğimiz Fırlatma Gününde sizleri de aramızda göreceğimiz için şimdiden sabırsızlanıyoruz. Selfie’lerinizi uzaya ulaştıracak devasa ve büyük basınçlara dayanıklı Balonlarımız olacak. Bir, iki tane değil.. Onlarca belki yüzlerce… Ve bu balonlarımızın altına uzatılan destek aparatlarına yapıştırılmış binlerce selfie… 2000G Basınç dayanıklılığı olan balonlarımız ile tam 125.000 – 130.000ft irtifada stratosfer tabakasına ulaşmış olacağız. Onlarca devasa balonun, binlerce selfie’nin uzaya yükselmesini, Her balonda bulunan destek Aparatlarının başına monte edilmiş HD GoPro Kameralarımız ile internet üzerinden Canlı olarak saniye saniye takip edebileceğiz. Fırlatma gününü ve Selfie’lerin uzaya gidişini sitemiz üzerinden canlı izleyebilecekleri için gelen bağışlar sadece Türkiye ile sınırlı kalmıyor. İngilizce ve Almanca tam dil desteği de olan sitemizde, Dünyanın farklı yerlerindeki Bitcoin severler de projemizi okuyup, bağış yapıyorlar. Projemize desteğiniz için, şimdiden teşekkür ediyoruz.”

Sitede belirtilen adrese 0.01 BTC bağış göndererek projeye katılım sağlayabilirsiniz. 0.01 Bitcoin bağışınızı gerçekleştirdikten sonra; “Selfie Gönder” sayfasından Selfie’nizi gönderin.

Türkiye’de Bitcoin’i yayma amacı taşıyan bu yaratıcı projeyi oluşturan tüm arkadaşlara teşekkür ediyoruz, umarız başarı bir uygulama olarak dünyada ses getirir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER