X


Bitrent Şirketi Blokchain Teknolojilerini Gayrimenkul Sektörüne Taşıyor

14:40
18 Ekim 2017
Bitrent Şirketi, gayrimenkul piyasasını yeni kripto ekonomik düzeye getireceğini açıkladı. Şirket, kripto yatırımcıları çekmek suretiyle kripto para birimi sermayesini 10 trilyon dolara kadar arttırmayı planlıyor.

BIM, RFID nedir ve nasıl çalışır?

BIM — Yapı bilgi modellemesi. Bu teknolojinin yardımıyla yatırımcılar yapının inşaatının durumunu kontrol edebilecekler. İnşaatın tüm aşamaları akıllı telefonlar ve bilgisayarlardan izlenebilecek, hisseli ortaklar yirmi dört saat bilgilere erişebilecek. Yayın için tüm veriler akıllı sözleşmeler ve RFID sensörleri yoluyla toplanacak.

Radyo frekansı ile tanımlama — RFID — inşaat malzemelerinin nakliyesini, mevcut olup olmadığını ve yapıya taşınmasını kontrol etme imkanı sağlıyor. Sensörler, RFID etiketlerinde saklanan bilgileri sayıyor ve iletiyor. Şirket, yapıların tüm yapı bileşenleri için çip kullanmayı planlıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Tek online gayrimenkul kontrol sisteminin kullanılması sayesinde, piyasanın potansiyel ve mevcut yatırımcıları merkezi olmayan endüstride merkezi bilgi alıyorlar. Bu sistem hem ticari hem konut inşaatını kontrol etme imkanı sağlıyor.

Bitrent platformunun olanakları:

  • Gayrimenkule yatırım— İnşaatın her aşamasında her tutarda.
  • Sayısallaştırılmış bilgi — Akıllı sözleşmeler aracılığıyla yapılarla ilgili işlemler, tüm işlemler blokchain de saklanmaktadır.
  • Şeffaflık — Merkezi olmayan sicilde korunan işlem kayıtları.
  • Zamanla blockchain, ticari gayrimenkul inşaatında altından daha değerli olacaktır, çünkü bu yeni teknoloji yolsuzluktan tamamen mahrum olacak ve tüm işlemleri tek ve hata olasılığı olmayan güvenli bir sistemde yapma imkanı sağlayacaktır.

Şirketten yapılan açıklamaya göre;

“Tesla otomobil endüstrisini nasıl değiştirdiyse, biz de gayrimenkul dünyasını ebediyen değiştirmeye geldik. Biz Gayrimenkulde Oracle’ız. Hedefimiz dünyadaki tüm gayrimenkulleri değiştirmek ve kripto para birimi sermayesini 10 trilyon dolara kadar arttırmak”

2018 yılının Ekim ayında platformun tam teşekküllü şekilde başlatılması planlanıyor. Anonsu müteakip bir yıl içinde Şirket, alanda yapıların satışına başlanmadan önce yatırımcılar için tek kripto para birimi ön oluşturma sayesinde büyük yol almayı planlıyor.

Detaylı bilgi için: bitrent.io

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
ETİKETLER