reklamı kapat

BitPay, Hong Kong’da Şikayetlerle Karşı Karşıya

Kripto ödeme işlemcisi BitPay, Hong Kong ödemelerini durduğu gerekçesiyle şikayetler alıyor...
17:00
11 Eylül 2019

Cointelegraph’ın haberine göre, kripto para ödeme işlemleri gerçekleştiren BitPay, Hong Kong’a yapılan bağışlara engel olacak bir başka propaganda kabusuyla daha karşı karşıya kaldı.

Kitlesel fonlama ile kurulmuş olan medya kuruluşu Hong Kong Free Press‘in (HKFP) kurucusu Tom Grundy‘nin 11 Eylül’de sosyal medya üzerinden yaptığı bir şikayete göre BitPay bağışçılardan fon alma işlemini aniden durdurdu.

“BitPay Kullanmayın”

HKFP, 2015’ten beri Bitcoin (BTC) desteğini kabul ediyordu. O zamandan beri BitPay, 15.000 HKD’nin yani yaklaşık olarak 1.900 doların altında bir değere sahip ödemeleri işleme koyuyordu.

Ancak son üç haftadır şirket erişimi engellemiş durumda. Grundy bu konuyla ilgili geleneksel para birimleri sisteminin suçlu olduğunu dile getirdi. Ancak BitPay’in de destek istekleri ve şikayetler karşısında sessiz kaldığını sözlerine ekledi.

Haftalardır tutulan fonların IBAN değil SWIFT kullandığını ifade eden Grundy konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Asla @BitPay kullanmayın. Gerçekten hayal edebileceğiniz en kötü deneyim, kötü ün, kötü niyetli iletişim, korkunç müşteri hizmetleri ve çok yüksek işlem ücretleri. Kesinlikle herhangi bir alternatif daha iyi olacak.

BitPay’in Kötü Ünü

Aslında BitPay bu zaman kadar donan işlemler, belli başlı cüzdanların desteklenmemesi, müşterileri Bitcoin kullanmaya teşvik etmemek gibi birçok skandala söz konusu oldu.

Öte yandan geçtiğimiz ay Amazon yağmur ormanları için yapılan 100.000 dolar değerinde bir Bitcoin bağışı da benzer bir durumla karşı karşıya kalmıştı.

Bunların yanında yürürlüğe girecek BaFin düzenlemeleri sebebiyle BitPay Almanya’daki işlemlerini de askıya aldığını dile getirmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun