BitMEX’den XRP Müjdesi!

Özet

  • BitMEX, XRP Vadelilerini duyurdu!
11:00
4 Şubat 2020

Dünyanın en büyük kripto para türev borsalarından birisi olan BitMEX, son günlerde birbiri ardına olumlu haberler alan XRP yatırımcılarına bir müjde daha verdi. BitMEX tarafından yapılan duyuruda XRP/USD tabanlı vadeli işlem sözleşmelerinin 5 Şubat tarihinden itibaren piyasaya sürüleceği açıklandı.

XRP, Vadeli İşlem Sözleşmelerine Kavuştu!

BitMEX’in Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine benzeyen yeni ürünü, herhangi bir bitiş tarihi olmadan işlem görecek. Her bir vadeli işlem sözleşmesi 1 dolar değerinde olacak ve bundan yararlanmak isteyen kullanıcılar her 8 saat için fonlama ücreti ödemek zorunda kalacak.

Kullanıcılar artık XRP için de 100 kata kadar kaldıraçlı işlem yapma şansına sahip olacak ve bu durum XRP fiyatını önemli ölçüde etkileyebilir. Kaldıraçlı işlemlerin sağladığı hacim bilindiği üzere birçok kripto para birimi için anlık fiyat değişikliklerinin çok sert yaşanmasını sağlayabiliyordu.

Kripto para borsasının CEO’su Arthur Hayes konu hakkında yaptığı açıklamada ise buna Ripple veya XRP denmesinin umurunda olmadığını ifade etti. Bazıları söz konusu kripto paraya hala Ripple dese de, Ripple yönetimi bunun adının XRP olarak anılmasında ısrarcı.

XRP ağı bundan birkaç gün önce ani bir hareketlilik ile gündeme gelmişti ve yeni gelişme ile bu hareketlilik daha da artacak gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar