reklamı kapat

BitMEX Kapılarını Bir Ülke Kullanıcılarına Daha Kapatıyor

BitMEX, Japonya'daki kullanıcılara kötü haber verdi.
21:00
28 Nisan 2020

Dünyanın en popüler kripto para borsalarından birisi olan BitMEX, yeni yayınladığı bir açıklamasında regülasyonlarla ilgili sorunlar yüzünden Japonya içerisindeki bütün kullanıcılara kapılarını kapatacağını belirtti.

BitMEX, Japonya’ya Hizmet Vermeyecek

Şeyseller kayıtlı olan kripto para borsası bugün yaptığı açıklamasında Japon vatandaşlarının 30 Nisan tarihinden sonra yeni hesap açamayacağını, mevcut kullanıcıların ise 1 Mayıs tarihinden itibaren piyasa emri giremeyeceklerini vurguladı. Buna rağmen Japonya içerisinde yer alan kullanıcıların açtıkları ve hala açık olan pozisyonlar ise bundan etkilenmeyecek.

Bu da daha önce işlem açıp Japonya ile ilgili alınan karar sonrasında yatırımcıların zarar etmelerinin önüne geçilmesini hedefleyen bir adım olarak ifade ediliyor. BitMEX konu hakkında yaptığı açıklamasında Japonya’nın finansal regülatörü FSA tarafından alınan yeni kanuna uymak için bunu yaptıklarını belirtti.

Dünya çapındaki bütün regülatörlerin çabalarını taktir ettiklerini ve bunlara uymak için özen göstermeyi sürdüreceklerini belirten BitMEX yetkilileri, şu an için Japonya içerisindeki kullanıcılara ellerinde olmayan sebeplerden ötürü hizmet veremeyeceklerini belirtti.

Japonya’nın yeni kripto para regülasyonları aslında çok fazla konuşuldu ve tepki aldı. 1 Mayıs itibariyle yürürlüğe girecek olan yeni kripto para yasalarının PSA ve FIEA ismiyle bilinen daha önceki mevzuatın güncellenmiş versiyonu olduğu biliniyor. Yasada en çok göze çarpan değişim ise sanal para birimi yerine kripto varlığı teriminin kullanılması olmuştu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.