reklamı kapat

BitMEX CEO’su: Bitcoin’in Fiyatı Çok Yüksek

BitMEX CEO'su Hayes, Tesla CEO'su Elon Musk'a gönderme yaptı.
23:00
1 Mayıs 2020

Dünyanın en büyük kripto para türev ürün borsalarından birisi olan BitMEX‘in CEO’su Arthur Hayes de en az yönettiği platform kadar ünlü. Hayes, bugün Twitter üzerinden yaptığı açıklamada yine çok tartışılacak bir ifade kullandı ve bütün ilgiyi üzerine çekmeyi başardı.

Arthur Hayes’den Elon Musk’a Misilleme

BitMEX kripto para borsasının CEO’su kendi hesabından yaptığı paylaşımda, kendi görüşüne göre Bitcoin fiyatının çok yüksek olduğunu vurguladı. Aslında bu Tesla ve SpaceX‘in CEO’su Elon Musk‘ın bugün yayınladığı bir tweet’e gönderme olarak geldi.

Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda şirketinin hisselerinin rekor kırmasından sonra bugün Tesla hisselerinin fiyatının çok yüksek olduğunu vurgulamıştı. Bu da anında hisselerin değerinde %5 gibi sert bir düşüş yaşanmasına neden oldu.

BitMEX CEO’sunun lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatının çok yüksek olduğunu ifade etmesinin ,aynı Tesla gibi BTC’nin önemli bir ralli elde etmesinden sonra gelmesi ise Hayes’in gerçekten de BTC fiyatının çok yüksek olduğunu düşündüğünün sanılmasına sebep oldu.

Ancak Hayes’in yaptığı açıklama Elon Musk’ın açıklaması gibi fiyat üzerinde beklenmeyen ani bir düşüş yarattı ve BTC/USD işlem çifti küresel borsalarda yaklaşık 100 dolarlık kayıp yaşadı. Tabii ki bu çok büyük bir ihtimalle tesadüfi bir düşüş oldu. Yine de Hayes’in tweet’ine gelen cevaplar arasında kendisinin fiyatı maniple ettiğini belirtenler de bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.