BitMEX CEO’su Arthur Hayes Kayıplara Karıştı!

Özet

  • CFTC'nin soruşturma haberi sonrası BitMEX CEO'su Arthur Hayes kayıplara karıştı.
18:00
30 Temmuz 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan BitMEX‘in CEO’su Arthur Hayes normalde aktif bir sosyal medya yaşantısına sahipken son dönemlerde adeta sırra kadem bastı. Hayes neredeyse iki haftadan uzun bir süredir Twitter üzerinde hiç aktif görüntülenmedi ve buna dair birden çok teori mevcut.

Arthur Hayes ve CFTC Bağlantısı

BitMEX CEO’su ve kurucu ortağının ortadan kaybolmasının ABD’li regülatör Emtia ve Vadeli İşlemler Komisyonu’nun açtığı soruşturma ile aynı zamana denk geldi ve birçok kişi bu ikisinin arasında bir bağ olabileceğini düşünmeye başladı.

ABD’li regülatör BitMEX’in Amerika vatandaşlarına kendi kripto para türev ürünlerini sunup sunmadığını incelemeye başladı. Bloomberg’in 19 Temmuz tarihinde yayınladığı bir haberde soruşturmanın her an açılabileceği açıklanmıştı ve Hayes ise 11 Temmuz’dan beri kayıp. Durum aslında BitMEX kripto para borsasının resmi sosyal medya hesapları için de aynı. Şeyseller merkezli firmanın Twitter üzerinde aktif olduğu son tarih 15 Temmuz gibi gözüküyor ve o tarihten beri hiçbir etkinlik görülmedi.

BitMEX Hacmi Düşüyor

Önde gelen kripto para borsasının hacmi günbegün düşüyor ve Hayes’in öne çıkıp bununla ilgili bir açıklamada bulunmaması da şüpheleri daha da arttırmakta. Özellikle soruşturma haberinin duyulmasından sonra BitMEX’in cüzdanlarındaki Bitcoin miktarı 195.000’den, 173.000’e kadar geriledi ve müşteriler ciddi bir para çekim işlemine başladı.

İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI