reklamı kapat

BitMEX Borsasında Yaprak Dökümü!

BitMEX'in üst düzey yöneticisi istifa verdi.
11:00
10 Eylül 2019

Kripto para piyasasının önde gelen türev ürün platformlarından birisi olan ve kaldıraçlı işlemleri ile sektörde büyük bir değişikliğe imza atan BitMEX, son dönemlerde ayrılıklar ve regülatörlerin baskısı ile anılmaya başladı.

Angelina Kwan İstifa Etti

BitMEX geçtiğimiz Haziran ayında ABD’nin önde gelen regülatörlerinden CFTC’nin hakkında soruşturma açtığı iddiası ile gündeme gelmişti. BitMEX CEO’su Arthur Hayes de CFTC iddialarının ortaya atılmasından beri sosyal medya üzerindeki etkinliğini neredeyse sıfıra indi ve birçok Bitcoin (BTC) yatırımcısı borsadaki fonlarını çekerek büyük bir akım başlattı.

BitMEX yeni yayınladığı bir basın açıklamasında borsanın üst düzey yöneticilerinden olan Angelina Kwan’ın ayrıldığını duyurdu. Kwan, BitMEX bünyesinde regülatörlerden sorumlu üst  düzey yönetici olarak çalışmaktaydı ve CFTC gibi kurumlarla olan iletişimden sorumluydu. BitMEX açıklamasında ayrılığın neden olduğu konusunda herhangi bir detay vermedi ve Kwan’a iş hayatının devamında başarılar dilediğini vurguladı.

Kwan firmaya 2018 yılının Ekim ayında katılmıştı ve CFTC haberinden sonra istifa etmesi bu iki olayın birbiri ile ilişkili olduğunu gözler önüne sermekte. Üst düzey yöneticinin yerini şu an için kimin alacağı ise bilinmiyor.

BitMEX geçtiğimiz günlerde Binance’nin kendi vadeli işlem platformu için bilgi araklaması haberi ile gündeme gelmişti. Changpeng Zhao konu hakkında açıklama yaparak BitMEX’den özür diledi ve ufak bilgi hırsızlığı konusunu da kabullenmiş oldu. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun