X


BitMEX, Avrupa Adımlarını Hızlandırdı: Münih Merkezli Dev Banka Satın Alınıyor

BitMEX, Avrupa Birliği genişleme planları dahilinde yeni bir satın alım planladığını açıkladı.
15:35
18 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

BitMEX, 2020’de Stellar tabanlı bir stablecoin çıkaran Almanya merkezli banka Bankhaus von der Heydt’i satın almayı planlıyor. BitMEX tarafından yayınlanan bir blog gönderisinde, BitMEX borsasının operasyonlarını yürüten BMX Operations AG, Almanya’nın en eski bankalarından birini satın alma girişimini açıkladı. Münih şehrindeki Bankhaus von der Heydt 1754’ten beri faaliyet yürütüyor.

Almanya’nın En Eski Bankalarından Bankhaus von der Heydt Alınıyor

BitMEX, Avrupa Birliği genişleme planları dahilinde yeni bir satın alım planladığını açıkladı. Almanya’nın en eski bankalarından biri olan Bankhaus von der Heydt, 1754’ten bu yana aktif olarak faaliyet gösteriyor. Satın alımın amacı olarak ise yakında Almanya, İsviçre ve Avusturya’da düzenlenmesi ve onaylanması beklenen kripto ürünlerinin piyasa sürülmesini sağlamaktır. Bu gerçekleştiğinde ise BitMEX Group, Avrupa pazarında güçlü bir kripto oyuncusu ve hizmet sağlayıcısı olabilir.

Anlaşma şu anda Alman finans düzenleyicisi BaFin tarafından değerlendiriliyor. Bundan önce şirket, İsviçre’de kripto para varlıklarda aracılık hizmeti sunan bit platform ile bağlantı kurmuştu. Alman bankasının yakında satın alınması, şirketin Avrupa’daki genişlemesindeki bir sonraki adım olacak. BaFin tarafından onaylandıktan sonra anlaşmanın bu yılın ortasında hayata geçmesi bekleniyor.

Satın alma işleminden sonra banka, BMX Operasyon Başkanları Alexander Höptner ve Stephan Lutz ile bankanın denetim kuruluna katılarak ayrı bir bankacılık birimi olarak çalışmasını sürdürecek.

İlk Kez Stablecoin Piyasaya Süren Banka

Bankhaus von der Heydt, Avrupa’nın ilk stablecoin’ini Stellar‘da piyasaya süren bankadır. Aralık 2020’de Bitbond, Bankhaus von der Heydt ile birlikte Avrupa’da Euro’ya endeksli ilk stablecoin olan EURB’yi piyasaya sürdü. ERB, Stellar blok zincirinde oluşturuldu. Bahsi geçen durum bir bankacılık kurumu ve kripto şirketi tarafından kripto para piyasasına kazandırılan ilk stablecoin’dir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar