reklamı kapat

Bitmain, Sahtekar Kripto Para Projesini Yakaladı!

Bitcoin madencilik devi Bitmain kendi adını yasal olmayan yollarla kullanan projeyi tespit etti.
10:00
12 Ağustos 2019

Dünyanın en büyük kripto para madencilik donanımı üreticisi Bitmain bir kripto para projesini yasal olmayan şekilde kendi adını kullanmakla suçladı. Bitmain 9 Ağustos tarihinde yayınladığı bir blog gönderisinde Mangocoin (MNG) isimli kripto para projesinin kendi adını ”Bitmain Cloud Miner” isimli bir cihazı satmak için kullandığını tespit ettiğini duyurdu.

Bitmain vs. Mangocoin

İddiaya göre sahtekarlar Bitmain gibi davranarak aslında madencilik devine ait olmayan ürünleri kendi internet sitelerinde tanıtmış ve satmaya çalışmışlar. Satılmaya çalışılan ürünler arasında yazılımlar ve uygulamalar da var. Bitmain de bu durumdan ötürü Mangocoin ve bunun sosyal medya hesaplarına uyarıda bulunarak, kendilerinin MNG veya bunun geliştiricisini desteklemediğini dile getirdi.

Şirket açıklamaların devamında kendi telif ve kullanım haklarını korumak için yasal yollara da başvuracaklarının teminatını verdi:

”Mevcut ve potansiyel müşterilerimize şunu hatırlatmak isteriz ki internet üzerinden veya başka bir şekilde Bitmain adına sahip herhangi bir mal veya ürün alırken lütfen oldukça dikkatli olun ve bunun gibi sahtekarca reklamlara, fon toplama yöntemlerine ve diğer kötü amaçlı eylemlere inanmayın veya bunları teyit edin.”

Aslında Bitmain’in başı şu aralar yasal olaylarla bir hayli dertte. Bitmain’in Rusya içerisindeki madencilik cihazı ithalatçısı geçtiğimiz günlerde Rus gümrük yetkilileri tarafından başlatılan soruşturmanın kurbanı olmuştu. İlgili haberi ve bunun detaylarını buradaki haberimizden okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.