X


Bitfinex KYC Prosedürlerini Sıkılaştırıyor

Kripto para borsası Bitfinex Müşterini Tanı (KYC) prosedürlerini sıkılaştırıyor...
14:00
28 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yapılan son açıklamalara göre kripto para borsası Bitfinex, Müşterini Tanı (KYC) prosedürleri konusunda daha sıkı adımlar atacak. Borsa yeni gereksinimleri müşterilerine bir e-posta ile duyurdu. Açıklamalarda doğrulanmış müşterilerin de bu yeni gereksinimleri yerine getirmesi gerektiği ifade ediliyor.

Bitfinex’in Yeni Gereksinimleri

Cointelegprah’ın haberine göre 27 Aralık’ta yapılan açıklamalara göre Bitfinex, borsada durum tespiti yapmayı ve tüm hesapları aynı seviyeye getirmeyi amaçlıyor. Yapılan açıklamalara göre hesapları doğrulanmış kullanıcılardan fonların kaynağı ve kullanımı ile ilgili bilgilerini ve bir belge ile ikamet adresi kanıtlarını paylaşmaları istendi.

Bitfinex Teknoloji Sorumlusu Paolo Ardoino konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda borsanın sürekli uyumluluk kurallarını yerine getirmek için çalıştığını ifade etti ve şu açıklamaları yaptı:

Bu, müşterilerimizle sürekli iletişim halinde olduğumuz anlamına geliyor. Örneğin, süresi dolmuş çeşitli KYC belgelerini güncelliyor veya belirli işlemlerin niteliğini açıklıyoruz.

Bunun yanında Ardoino müşterilere, tüm bilgilerin güvenli ve gizli bir şekilde saklandığını garanti etti.

Devam Eden Soruşturma

KYC prosedürlerinin bu şekilde sıkılaştırılmasının herhangi bir özel olay tarafından teşvik edilip edilmediği henüz belli değil. Ancak şirket, Nisan ayından bu yana New York Başsavcısı tarafından devam eden bir soruşturmaya maruz kalıyor.

Bunun yanında Bitfinex, New York’ta hiç bir kullanıcıya hizmet vermediğini ifade ederek bu soruşturmayı durdurmak istedi. Gerçekten de Bitfinex’in kullanıcı prosedürlerinde tüm müşterilerinin yabancı olması gerektiği bilgisi yer alıyor.

Ancak buna rağmen New York Başsavcısı Bitfinex’in sunduğu savunmayı “çağ dışı” olarak nitelendirdi. Konuyla ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar