X


Bitfinex İflas Ettiğine Dair İddialara Yanıt Verdi

Bitfinex yetkilileri iflas ettiklerine dair iddiaları yalanladı.
13:00
8 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para borsası Bitfinex battığı iddialarına blog sayfası aracılığıyla yanıt verdi ve iddiaları ortaya atanların amaçlarının kripto para sektörüne saldırmak olduğu ifade edildi.

Söylentiler uzun süredir kulaktan kulağa dolaşıyordu. Özellikle 2016 yılında borsa hack’lenmişti ve 12 bin bitcoin, o zamanlar 72 milyon dolar değerindeydi, çalınmıştı. Son günlerde ortaya çıkan Porto Riko merkezli banka ile ilgili haberler iddiaları güçlendirdi. Bitfinex’in ana bankası olduğu düşünülen Noble Bank International’ın iflasın eşiğinde olduğu iddia ediliyor. Bu yüzden bir alıcı arayan bankadan dolayı Bitfinex’in de bu hengamenin içerisinde satın alınabileceği konuşuluyor.

Kimliği belirsiz kaynak Bitfinex’in ve Noble Bank’ın battığını ve alıcı aradığını açıkladıktan sonra kripto para topluluğunda bir endişe oluşmuştu çünkü bu Tether’ın da sonunun gelmiş olabileceği anlamına geliyordu. Reddit’e bazı kullanıcılar itibari para birimlerini borsadan çekmekte zorlandıklarını iddia etti. Birçok Medium kullanıcısı konu hakkında araştırma yazısı yazdı ve bütün kullanıcıların Bitfinex’ten paralarını çekmesi gerektiğini ifade etti.

Bitfinex iddialara cevabını resmi Medium blog sayfasından 7 Ekim’de yanıtladı. Yazar söze her sorunda sektörün çökmesini dileyenler tarafından sabote edilmeye çalışıldıklarını ima ederek başladı. Bu sabotajcıların genelinin neyden bahsettiklerini bilmedikleri belirtti.

Yazının devamında Bitfinex’in kesinlikle batmadığı ve halihazırda düşük maliyetle çalıştıkları ifade edildi. İtibari para birimleri ve kripto para birimlerini kullanıcıların istedikleri zaman çekebildiklerinin ve işlemlerin normal çalışmaya devam ettiğinin altı çizildi. Noble Bank ile ilgili hikayeler ve iddiaların Bitfinex’e herhangi bir etkisi olmadığı belirtildi.

Birkaç kripto para analisti de Bitfinex’in HSBC ile çalışmaya başladığını dile getirdi. Ayrıca Bitfinex ile ilişkilerini kesen Wells Fargo’nun sadece Bitfinex’e özel bir geri çekilme yapmadığı, Tayvan’da çalışan bütün işlemleri durdurduğu öne sürüldü.

Kaynak: Cryptoglobe

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER