X

Bitfinex Borsasına Korkutan Bitcoin (BTC) Transferi: Düşüş mü Geliyor?

Bitfinex'e yüklü miktarda Bitcoin aktarıldı.
15:44
12 Mayıs 2021

Kripto para sektöründeki ralli son haftalarda neredeyse hiçbir mola olmadan devam ediyor ve uzmanlar bunun bir noktada sekteye uğramak zorunda olduğunu düşünüyor. Hiçbir piyasa yükselişlerin sonsuza kadar sürmeyeceği bilinmekte ve Bitfinex’e gönderilen on binlerce BTC de düşüş zamanının gelmiş olabileceğini düşündürdü.

Bitfinex’e Yüklü BTC Transferi Yapıldı

Colin Wu tarafından aktarılan ve Crypto Quant tarafından tespit edilen transferlere bakıldığında, Bitfinex kripto para borsasının 1 haftada aldığı BTC miktarının tam olarak 1 günde gönderildiği görülüyor.

Dev kripto para borsasına TSİ 13.00 itibarıyla önce 7.901 BTC, daha sonra ise 10.474 BTC gönderildi. İki dev işlem ise tahmin edildiği gibi panik yarattı. Bugün içerisinde Bitfinex kripto para borsasına gönderilen BTC miktarı 21.250 olarak görülürken geçtiğimiz hafta borsanın aldığı BTC miktarının 28.000 olması da paniği katlamakta.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

BTC Transferi Satış Anlamına mı Geliyor?

Kripto para yatırımcılarını burada endişeye sürükleyen temel sebep ise kripto para borsalarına gönderilen yüklü BTC’lerin genellikle satış için kullanılması olarak biliniyor. Kripto para borsalarına USDT gibi stablecoinlerin gönderilmesi durumunda bunun alım baskısı, BTC gönderilmesi durumunda ise bunun satış baskısı yaratabildiği biliniyor. Bitfinex kripto para borsasının emir tahtalarına bakıldığında ise henüz olağanüstü bir satış yapılmadığı görülmekte.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ise bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 56.415 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde %2,4 yükseliş yakaladı. Son dönemde neredeyse her bir kripto para biriminin rekor yükseliş elde etmiş olması ise uzmanların yakın vadede düşüş gelebileceğini düşünmelerine yol açtı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar