reklamı kapat

Bitfinex, 880 Milyon Dolarını Geri Almak İçin Başvuru Yaptı

Bitfinex dondurulan fonlarını geri alabilecek mi?
22:00
2 Mayıs 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Bitfinex, aynı zamanda dünyanın toplam piyasa değerine göre en büyük stablecoin’i Tether (USDT) ile de aynı yönetimi paylaşıyor. Tether hakkındaki spekülasyonlar ve bunun iddia edildiği gibi 1’e 1 oranında itibari paralarla desteklenmediği eleştirisi, geçtiğimiz yıl açılan bir dava ile daha da artmıştı.

New York Başsavcılığı tarafından açılan dava ve başlatılan soruşturma, dolaylı yoldan Bitfinex’i etkiledi ve borsanın 880 milyon dolar değerindeki varlıkları donduruldu. Bitfinex’in ödeme istemcisi Crypto Capital‘in fonları dondurulsa da Bitfinex mücadeleyi bırakmamakta kararlı.

Bitfinex Mücadeleyi Bırakmıyor

İlk olarak buna karşı sermaye toplamak adına UNUS SED LEO isimli kendi kripto para biriminin IEO’sunu gerçekleştiren Bitfinex gerçekten de çok kısa sürede 1 milyar dolar gibi devasa bir fon toplamayı başardı ve ilgili kripto para birimini piyasaya sürdü. Bitfinex şimdi de Colorado, Arizona ve Georgia eyaletlerindeki mahkemelere çeşitli başvurularda bulunarak el konulan fonlarını da geri almanın peşine düştü.

Bitfinex, Georgia içerisindeki SunTrust Bank‘ın, Colorado içerisindeki Bank of Colorado‘nun ve son olarak Arizona içerisindeki ABT & Trust‘ın banka kayıtlarını yayınlaması için başvuru yaptı. Bu da Bitfinex’in ödeme istemcisi Crypto Capital’in sadece Polonya, Lisbon ve Londra içerisindeki bankalarda değil aynı zamanda ABD içerisindeki bankalarda da işlemler yaptığının kanıtlanmasını sağlayacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.