X

Bitcoin’in Yükselmesini Sağlayan Varlık Şimdi de BTC’yi Düşürebilir

Analistler Bitcoin’in yükselişine katkıda bulunan varlığın pozitif sinyaller verdiğini ifade ediyor. 
17:17
22 Ağustos 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin bu hafta başında 12.500 dolara kadar yükseldi. Ancak son birkaç gündür satış baskısına karşı Bitcoin’in direndiği görülüyor. Her ne kadar Bitcoin’de (BTC) yaşanan geri çekilmenin teknik göstergelere dayandığı iddia edilse de bazı isimler bu geri çekilme ile dolar arasında bir bağ olduğunu ifade ediyor.

Dolar ve Bitcoin İlişkisi

Yapılan açıklamalara göre dolar ile Bitcoin arasında ters korelasyon bulunuyor. Yani dolar düşerken Bitcoin yükseliyor, BTC düşerken dolar yükseliyor. Son günlerde de ABD dolarında bir artış yaşandığı görülüyor ve analistlere göre Bitcoin’deki düşüşü de bu geri çekilme tetikledi. Bununla birlikte ünlü analistler dünyanın rezerv para birimi kabul edilen doların daha da yüksekleri göreceğini düşünüyor. Bu sebeple Bticoin’de de düşüşün devam edebileceği ifade ediliyor.

Elde edilen verilere göre dolar, Mart ayında yaşanan çöküşlerin ardından son günlerde dip seviyeyi gördü ve artık artışa geçiyor. Mart ayında uygulanan teşvik paketleri doların değeri üzerinde büyük etki göstermiş ve aylar süren düşüşü başlatmıştı. Bu arada fırsattan istifade eden güvenli liman varlıkları da artışlarını sürdürdü. Ancak hem altın fiyatında hem Bitcoin’de görülen düşüşler, doların yükseliş hamlelerine bağlanıyor.

Twitter’ın popüler analistlerinden “Mayne” doların bir destek seviyesi bulduğunu ve bunun da bir yükseliş sinyali olduğunu ifade ediyor. Analiste göre bu durum, Bitcoin, Altın ve Gümüş gibi varlıkların boğa piyasası için iyi bir işaret değil.

Düşüş Tahminleri

Mayne’nin yanı sıra farklı isimler de Bitcoin’de ve Altın’da bazı düşüşlerin yaşanabileceği konusunda uyarılarda bulunuyor. Örneğin; “Coiner-Yadox”, doların dibi gördüğünü ve bunun BTC için iyi bir haber olmadığını belirtiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar