X


Bitcoin’in Sert Düşüşü Devam Ediyor! Sırada 5.000 Dolar Mı Var?

Bitcoin'in düşüşü devam ediyor.
07:46
25 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin (BTC) geçtiğimiz haftanın sonlarına doğru oldukça kötü bir trende girdi ve haftayı yüzde 10 üzerinde düşüşle tamamladı.

Bugün erken saatlerde de sert bir kırılma yaşayarak düşüş trendinde kalmayı sürdüren BTC, Bitstamp kripto para borsasında 6.600 dolar seviyesine kadar gerilemiş olsa da, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 6.700 üzerinden işlem görmekte. Bundan üç gün önceki düşüşün sebebi FUD ve Binance’in Çin içerisindeki ofislerinin basıldığı haberi olarak gösterilirken, dün gece başlayan fiyat hareketinin tam kaynağı hala tespit edilemedi.

Bitcoin Sert Düşüşe Devam Edebilir

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi olarak bilinen indikatöre bakıldığında dün 23 yani ”aşırı korku” seviyesine inildiği gözükmekte ki bu durum genellikle çok sert satışları tetikleyebilmekte. Ünlü kripto para analisti Josh Rager de konu hakkında yaptığı yorumda şu an için ilk hedefin 6.300 dolar olacağını ifade etti ve buradan 7.000 dolara bir sıçrama olmaz ise, düşüşün çok daha sert olabileceğinin sinyallerini verdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar