reklamı kapat

Bitcoin’in Haczedilemezliği Hong Kong’da Popülerliği Arttırıyor

Pompliano’ya göre Bitcoin haczedilemez olduğu için Hong Kong’da kullanımı artıyor...
17:00
11 Ekim 2019

Hong Kong’da yaşanan gerginlikler, Bitcoin’in bir değer saklama aracı olarak ülkede git gide popülerleşmesini sağlıyor. Dolayısıyla işlem hacimleri sürekli artarken işletmeler de kripto para benimsenme ile ilgili sorunlarını aşıyor gibi görünüyor.

Bitcoin’in “Haczedilemezliği”

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano da dahil birçok yorumcunun belirttiği gibi Bitcoin, vatandaşların finansal egemenlik konusunda duydukları endişeler bir çözüm olarak algılanıyor. Pompliano konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullanıyor:

Varlıklarınızın ele geçirilmesi ya da varlıklarınızın erişilemez hale gelmesi konusunda endişe duyduğunuz zaman, Bitcoin’in haczedilemez özelliği oldukça ilgi çekici bir hal alıyor. Bitcoin’in bu özelliği Hindistan ve Hong Kong’da 1 milyardan fazla insan için önemli bir durum haline geldi.

Pompliona bu yorumunu, Çin’in 70. yıl kutlamalarının adeta bir gövde gösterisine dönüştüğü ve Çin’in askeri bir şölen sunduğu etkinliklerin hemen ardından yaptı.

Bunun yanında daha önce bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi Ekim başında Hong Kong ATM’leri vatandaşlara paralarını veremeyecek kadar boşaldı. Bu durum doğal olarak endişeye yol açtı ve ATM’lerin önünde kuyruklar açılmasına sebep oldu.

LocalBitcoins’teki Artışlar

P2P Bitcoin borsası LocalBitcoins’tek Hong Kong’daki işlem hacimlerinin her geçen gün yeni rekorlar kırdığını görüyoruz. 28 Eylül’de sona eren haftada ülkedeki Bitcoin işlem hacmi 1.57 milyon doları buldu.

Bunun yanında her ne kadar özellikle vatandaşlar Bitcoin kullanımına başlasalar da daha önce gündeme yansıdığı gibi BitPay üzerinden Bitcoin bağışlarının kabul edilmemeye başladı. Hong Kong Özgür Basın’ı ise bu durumdan duydukları rahatsızlığı dile getirdi.

BitPay ise bu konuda bankacılık sistemini suçladı ve problemin kendilerinden kaynaklanmadığını dile getirdi.

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun