reklamı kapat

Bitcoin’in Daha Çok Yükselmesi İçin Kritik Seviye Ne?

Vinny Lingham Bitcoin’in daha çok yükselmesi için kritik seviyeyi açıkladı.
15:00
12 Nisan 2019
  • Serhat AntSerhat Ant

Bitcoin Vakfı üyesi, internet girişimcisi ve altcoin Civic’in kurucusu Vinny Lingham 6.200 doların Bitcoin’in daha çok yükselmesi için kritik seviye olduğunu açıkladı.

Spekülasyon İhtimali

Lingham Bitcoin’de mevcut yükseliş tamamen spekülasyona dayalı olmadığı takdirde ve Bitcoin fiyatının bu seviyeyi kırması halinde büyük bir yükselişin başlayacağını, boğaların geleceğini düşünüyor. Lingham’ın konuyla ilgili tweet’ine göz atalım:

BTC için 6.200 doları kırabilirsek sonrasında bir başka büyük boğa koşusunun başlaması ve ateşli bir şekilde (fiyatın) yükselmesi muhtemel. Ama olay yalnızca spekülasyondan ibaretse ve diğer varlıklar yaratılan değere orantısız bir şekilde yükselirse bunun bir kere daha iyi bitmemesi muhtemel!

Boğa Koşusu

Lingham yalnızca tüm diğer kripto varlıkların değerinin BTC’yle ilişkisinin kopması halinde Bitcoin’de gerçek bir boğa koşusunun başlayacağını düşünüyor. Lingham’ın konuyla ilgili tweet’i şu şekilde:

Sürdürülebilir bir boğa koşusunun temel indikatörü muhtemelen varlık değerlerinin Bitcoin’den kopması olacaktır (örn. Bitcoin’in güçlü olmasının diğer ağları zayıflatması veya tam tersi). Geri kalan her şey bir kere daha safi spekülasyon olur (belki daha çok ders almamız için bir başka balona ihtiyacımız vardır? :D)…

Takipçileri Lingham’ın sözlerini farklı bir açıdan ele aldı. Bir takipçi BNB’yi, değeri Bitcoin’i artık takip etmeyen bir varlık olarak gösterdi. Lingham’ın buna cevabı ‘bu bir başlangıç’ oldu. Bir başka takipçi ‘BTC – altcoin fiyat ayrışmasının gerçekleşmemesi BTC’nin yükselmeyeceği anlamına gelmiyor’ yorumuyla Lingham’a karşı çıktı.

Kaynak: Utoday

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.