X


Bitcoin’in (BTC) Düşüşünü Bilmişti: Analist, Boğanın Ne Zaman Başlayacağını Açıkladı

Boğa sezonu, ağustos gibi yeniden başlayabilir.
15:44
31 Mayıs 2021

Kripto para piyasası uzun süreden beri görülmeyen bir düşüş yaşadı ve Bitcoin (BTC) 30.000 dolara kadar çekildi. Bitcoin (BTC) fiyatının 64.000 dolardan 30.000 dolara kadar olan düşüşü birçok yatırımcının “sona geldiğini” düşünmesine yol açtı. Bir analist ise henüz düşüş başlamadan herkesi bu konuda uyardı.

Bitcoin Fiyatının Düşüşünü Bildi – Sıra Yükselişte

Dave the Wave, Bitcoin fiyatının 60.000 dolardan düşüşünü başarılı bir şekilde tahmin etti. Analist, net bir fiyat vermese de 60.000 dolar sonrasında sert bir kırılmaya hazır olunması yönündeki tweetleri ile aslında yatırımcıları sert şekilde uyarmış oldu. Ünlü kripto para analisti şimdi ise geri dönüş sinyallerinin gelmeye başladığını belirtmekte.

Dave the Wave, olumlu sinyallerin gelmeye başladığını ve histogram verilerine göre ağustos başı gibi piyasanın yeniden yeşillenebileceğini düşündüğünü vurguladı. Analistin histogram verileri daha önce sert düşüşü bilmesini sağlamıştı ve bu sefer de tamamen kızıla dönen veriler, artık durma vakti geldiğine işaret ediyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Dave the Wave’e Göre BTC 20.000 Dolar Altına Sarkabilir

Dave the Wave’in grafiğine göre 20.000 doların altına inme riski ise hala bulunuyor. Bitcoin fiyatının haftalık grafiğine göre bunun 20.000 dolara kadar inebileceğini ortaya koyan analist, sert düşüş sonrasında ise 30.000 dolar bandına tekrar yükseliş ile beraber umutların tazeleneceğini düşünüyor. Analistin 20.000 dolar altına iniş tahmini oldukça korkutucu gözükse de Bitcoin’in geçtiğimiz yıl 3.700 dolardan yükselişe geçtiği unutulmamalı.

Bitcoin fiyatının ağustos ayı itibarıyla yükselişe geçmesine katkı sağlayabilecek birden fazla sebep bulunuyor. Bunların başında ise Mart 2020’de etkili olan trilyonlarca doların piyasaya sürülmesi yer almakta. Joe Biden, 6 trilyon dolarlık paketin onaylanması için çalışmalara başladı ve bu durum BTC’nin yeniden değer saklama aracı olarak popülerleşmesini sağlayabilir.

BTC İçin Olumlu Senaryolar

Bitcoin’in enflasyondan beslendiği biliniyor ve FED’in atacağı adımlar da ağustos itibarıyla Bitcoin lehine olabilir. Tabii ki FED’in faiz arttırımı geçici bir süreliğine de olsa BTC’ye zor günler yaşatma riskine sahip. Bunun devamında ise krizin etkilerinin yavaş yavaş kendisini göstermesi, BTC ve altın gibi varlıkları olumlu etkilemeye devam edecektir.

Analistlerin yaz döneminde Bitcoin için 100.000 dolar tahmininde bulunmaları ise Dave the Wave’in tahmini ile örtüşmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar