reklamı kapat

Bitcoin’den New York Blockchain Haftası’na Hızlı Başlangıç

Blockchain Haftası geçmişte Bitcoin fiyatını etkilemişti.
17:00
12 Mayıs 2019
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Sadece geçtiğimiz hafta %40 yükselen Bitcoin fiyatı bugün yeni bir sıçrayışla 7500 dolara yaklaştı. New York’ta düzenlenen Blockchain Haftası 2019 yükselişin sebeplerinden biri olabilir.

New York Blockchain Haftası

10 Mayıs – 17 Mayıs tarihleri arasında devam edecek etkinlik, Blockchain denildiği zaman akla gelen birkaç yer arasında yer alan New York’ta düzenleniyor. Ancak Bitcoin’deki fiyat yükselişi Blockchain’den biraz rol çalmış durumda. Hatta tanınan Bitcoin yatırımcılarından Tyler Winklevoss etkinliğe Blockchain Haftası yerine “Bitcoin Haftası” denilmesi gerektiğini dahi belirtti.

Sektör adına öncü bir etkinlik olması yanı sıra Blockchain Haftası, tarihsel bakıldığında her defasında Bitcoin fiyatını etkiledi. 2017’de düzenlenen Consensus’ta 22-24 Mayıs tarihleri arasında Bitcoin %60 yükselmişti. Fiyat hemen ardından düzeltme yaptı ve geçtiğimiz birkaç aya kadar süren ayı sezonu başlamıştı.

Ayı sezonu sırasında düzenlenen etkinlikte yukarı yönlü hareket bekleyenler oldu ancak bu gerçekleşmedi. Fundstrat analisti Tom Lee Consensus 2018’in fiyat için yukarı yönlü bir zemin hazırlayacağını dile getirdi ancak beklentisi karşılıksız kaldı. Üstelik Bitcoin fiyatı 3000 dolara kadar düşmeye devam edecekti.

Diğer yandan devam eden Blockchain Haftası Bitcoin fiyatına bu sefer destek vermiş olabilir. En azından topluluk içerisinde pozitif havanın hakim olmasını sağladığı söylenebilir. Etkinliklerde IEO’lar konuşulacak, emlak sektörü ve token’lar değerlendiriecek ve önümüzdeki günlerde projelerin buluşmaları gerçekleştirilecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.