Reklam

Bitcoin’den (BTC) Beklenmeyen Düşüş: $6.850 Görüldü!

Bitcoin (BTC) beklenmeyen bir anda çok sert çakıldı.
22:35
16 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hiç beklenmeyen bir hareketlenme ile dakikalar içerisinde yüzde 4 ve üzeri düşüş yaşayarak önce 7.000 doları, daha sonra ise 6.850 doları gördü.

Birçok kripto para yatırımcısının oldukça güçlü bir destek noktası olarak gördüğü 7.000 doların altına inilmesi kesinlikle satış baskısını arttırabilir ve fiyatı geçtiğimiz sene bu tarihlerde gezindiği seviyeye, yani 4.000 dolar altına kadar çekebilir.

 

Bitcoin Düşüşünün Sebebi Balinalar Mı?

Bugün BTC’yi bu denli düşüşe geçirecek herhangi bir önemli haber olmasa da düşüşten saatler önce 2.300 BTC bir Coinbase cüzdanından bilinmeyen bir cüzdana aktarıldı. Buna ek olarak genellikle Btc düşüşü veya yükselişi öncesi çok hareketlenme görülen Tether (USDT) asıl bombayı patlattı ve Tether rezervinden tamı tamına 12 milyon adet USDT bilinmeyen bir cüzdana aktarıldı.

Bitcoin ilginç bir şekilde 2018 yılında bu tarihlerde 4.000 dolar altında gezinirken, aslında 2017 yılında ise tüm zamanların en yüksek seviyesine yani 20.000 dolara ulaşmıştı. Bitcoin’in düşüşü aslında diğer kripto para birimlerini daha çok sarsmış gibi gözükmekte ve bu yazının kaleme alındığı an itibariyle Ethereum (ETH) yüzde 6,57, XRP yüzde 4,52, Bitcoin Cash (BCH) yüzde 4,87, Litecoin (LTC) ise en çok darbeyi alarak yüzde 7,54 düşüş yaşamakta.

BitMEX üzerinde yükselişe yönelik long pozisyon emri girenler bu düşüş ile beraber yine zarar etmiş gibi gözüküyor. BitMEX üzerinde long pozisyon açanların 2019 yılında tamı tamına 12,4 milyar dolarlık zarar ettiği tahmin edilmekte. 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar