X


“Bitcoin’deki Volatilitenin Düşüşü Beni Şaşırttı”

Bitcoin boğası Tom Lee bir kere daha Bitcoin fiyatı hakkında konuştu.
15:00
1 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son haftalarda Bitcoin fiyatı alışılmadık şekilde stabil bir görüntü çiziyor. Fundstrat Global Advisors kurucusu, aynı zamanda Wall Street’in en bilindik Bitcoin boğalarından Tom Lee de belirli aralıklarla fiyat hakkında yorum yapıyor. Lee son konuşmasında kripto volatilitesinin düşmesine “şaşırdığını” belirtti.

CNBC’nin röportaja davet ettiği Lee:
Bitcoin’in piyasa değerinin bu derece düşük olduğu düşünüldüğünde bu çok şaşırtıcı. Toplam kripto piyasa değeri 200 milyar dolar. Düzeltme hareketine giren yaklaşık 90 trilyon dolarlık küresel varlıkları düşünürsek… yani çok şaşırdım.
Stabilite, hisse senedi piyasalarındaki trendin yanı sıra güçlenen bir Amerikan doların görüldüğü piyasa şartlarında görüldü. Birçok kez Bitcoin fiyatının bu yıl içinde 25 bin dolara çıkacağını belirten Lee BTC’nin 6.000 dolarda kendine zemin bulduğunu ve yıl boyu bu seviyeyi defalarca test ederek sonunda bu seviyenin üstünde tutunduğunu kaydetti.
Piyasanın kalkınması için ekstra itibari para akışının olması gerekiyor, en azından bazı uzmanlar böyle düşünüyor. Ancak Lee böyle düşünmüyor. Zira Bakkt, Fidelity ve ErisX gibi büyük kurumların kurumsal yatırımcılar için kripto para hizmeti başlatmasıyla piyasa yeni yıl gelmeden kalkınabilir.
Kripto para fiyatları aynı zamanda hisse senetleri ve para piyasalarındaki iyileşen koşullardan fayda görebilir. Özellikle dikkat edilmesi gereken şeylerden biri yükselen piyasalar. Son derece volatil olan yükselen piyasalar Lee’ye göre “ciddi derecede gereğinden fazla satış yaptı. Özetle mevcut koşullar bir sonraki rallinin başlaması için oldukça elverişli görünüyor.
Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER