X

Bitcoin’de Hedef Belirlendi! İşte Analistlerin Yıl Sonu Bitcoin Tahmini

Analistler 2021'in 4. çeyreğinde Bitcoin (BTC) fiyatında büyük bir artış bekliyor. Analistlere göre ilk hedef 85.000 dolar.
18:20
17 Eylül 2021
Bitcoin'de Hedef Belirlendi! İşte Analistlerin Yıl Sonu Bitcoin Tahmini

Kripto para piyasasındaki genel düşüş hareketi ve Bitcoin (BTC) fiyatındaki düşüş, yıl sonuna kadar BTC‘de 100.000 dolar hedefini yeniden sorgulattı. Ancak yeni araştırmalara göre Bitcoin’in (BTC) bu yılın dördüncü çeyreğinde en az 85.000 dolara ulaşması ve  sonrasında 100.000 doları geçmesi bekleniyor.

Araştırmalar Bitcoin’de 85.000 Doları İşaret Ediyor

Ticaret platformu Decentrader‘in Cuma günü yayınladığı son piyasa güncellemesinde, orta vadeli BTC fiyat tahminini açıkladı.

BTC/USD bu hafta 50.000 doların altında işlem görmeye devam etmesine rağmen, zincir içi ölçümler analistlerin Bitcoin fiyatında hızlı bir yükseliş beklentisi içerisine girmesine neden oldu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Decentrader analisti Filbfilb’e göre, Bitcoin’de beklenen bu artış yalnızca en son kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesini değil, aynı zamanda yıl sonuna kadar 100.000 dolarlık önemli bir seviyeyi işaret ediyor.

“Yani, yakın vadede Bitcoin’deki yükseliş sinyalleriyle, şimdi 100.000 dolarlık psikolojik engeli aşmadan önce BTC ilk önce 85.000 dolara çıkaran büyük bir koşuya hazırlanıyor olabilir”

Yılın Son Çeyreğinde Beklenti Büyük

Bitcoin’in fiyat performansı, bir süredir olumlu sinyaller veriyor. Dolayısıyla analistler lider kripto para biriminin yıl sonuna kadar iyi bir fiyat bandına ulaşacağı yönünde iyimser tahminlerde bulunuyor.

Analist Filbfilb, “Fiyat önümüzdeki haftalarda beklediğimiz şekilde toparlanırsa, ilk büyük hedefimiz 1.618 fib geri çekilme seviyesini 85.900  dolar seviyesinde ön plana çıkaran bir seviye ” dedi ve ekledi;

“Bitcoin’de 85.000 dolar hedefine ulaşmamız ile birlikte bize 100.000 doların ötesine götürecek potansiyel bir parabolik koşunun önünde bir direnç noktası sunabilir.”

Altcoinler İyimserliği Paylaşamıyor

Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, 47.000 dolar ve 48.000 dolar bandında yatay hareket etmeye devam ediyor. İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CMC verilerine göre son 24 saatte %0.3’lük bir düşüş yaşasa da 47.468 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Öte yandan altcoinler, Shiba Inu (SHIB) gibi birkaç istisna dışında düşmeye devam ediyor. Shiba Inu gün içerisinde inanılmaz bir performans sergiledi ve %30’un üzerinde yükseldi.

Ethereum (ETH) son 24 saatte %5,2 düşüş yaşarken, günün en kötü performans sergileyen kripto para birimi Solana (SOL) ise 24 saat içinde %12 değer kaybetti.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar