reklamı kapat

Bitcoin’de Haftalık Bazda Yüzde 10 Düşüş Yaşandı

Bitcoin’in geçtiğimiz hafta yaşadığı düşüş haftalık bazda Aralık 2018’den bu yana yaşanan en büyük düşüş oldu…
14:00
10 Haziran 2019

Ortaya çıkan yüksek sesli sinyaller Bitcoin fiyatının aşağı yönlü harekete geçtiğini mi gösteriyor? Bitcoin’in haftayı kırmızıda kapatması ve Aralık 2018’en bu yana haftalık bazda en fazla kaybı yaşaması akıllara bu soruyu getirdi.

Bitcoinist’in haberine göre, pazartesi günü hem Bitcoin hem diğer tüm kripto paralar için oldukça kötü başladı ve piyasa kırmızıya büründü. Geçtiğimiz hafta 8.000 doların altına inen lider kripto para Bitcoin, bugün sabahın ilk saatlerinde 7.500 dolar seviyesinde destek gördü ve yazının yayıma hazırlandığı sırada 7.740 dolar bandında seyrediyordu.

Haftalık %10 Düşüş

Bitcoin geçtiğimiz hafta 8.600 dolar seviyelerinden 7.630 dolar seviyelerine kadar geriledi ve haftayı kırmızıda kapattı. %10’un üzerindeki bu haftalık düşüş Aralık ayından beri yaşanmamıştı. Bazı analistlere göre grafikler çok açık: Karasız hareketler düşüşü devam ettirebilir…

Ancak Bitcoin’in bir sonraki hamlesi ile ilgili Twitter’daki ünlü analistlerden “The Crypto Dog” grafiklerde gördüğü head-and-shoulders (baş ve omuz) yapısına dikkat çekiyor. Grafiğe bakıldığında şu anda “sağ omuz” aşamasında olduğumuz ve haftanın ilerleyen günlerinde daha düşük seviyelerin görülebileceği tahmin ediliyor.

 

Bunun yanında yatırımcı “CryptoFibonacci”, ünlü analistin bu görüşünü şu ifadelerle doğruluyor:

Alınmak yok, şu anda sağ omuz aşamasındayız ve Head and Shoulders yapısı mutlaka gerçekleşecek. Sonrasında tüm bahisler kapanacak. Bunun ortaya çıkması bir haftayı alabilir. Bu hafta yüksek dalgalı fiyatlar bekleniyor. Dikkatli ilerleyin.

Destek Bölgeleri

Bunların yanında kısa vadede 7.400 dolar seviyesi güçlü bir destek sağladı. Ancak bunun altında yaşanacak bir düşüş fiyatı rahatlıkla 6.800 dolar seviyelerine de çekebilir. 6.800 dolar bandı, aralık ayından mayıs ayına kadar olan hareketli ortalamalar ve Fibonacci seviyelerine göre büyük bir destek bölgesi.

Geçtiğimiz hafta ekonomist ve yatırımcı Alex Krüger konuyla ilgili, “6.800-6.200 bölgesini devasa bir satın alma alanı olarak görüyorum. Fiyatlar orada düşer mi bilmiyorum. Fiyatlar düşerse ne yapacağımı biliyorum” açıklamasını yapmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun