X


Bitcoin’de (BTC) Kısa, Orta ve Uzun Vadeli Beklentiler

Analistlere göre kısa vadede Bitcoin fiyatında hala düşüşler bekleniyor ancak orta ve uzun vadede yükselişin devam edeceği düşünülüyor.
13:45
8 Haziran 2021

Dün gece başlayan ve bugün de devam eden düşüş ile birlikte Bitcoin (BTC), 19 Mayıs’tan beri görülen simetrik bir üçgenden ayrılmış oldu. Dolayısıyla lider kripto para birimi konsolidasyon sürecini aşağı yönlü bozmuş oldu.

Konsolidasyon Aşağı Yönlü Bozuldu

BTC, 19 Mayıs’tan beri simetrik bir üçgen içinde işlem görüyordu. Yaklaşık 3 haftalık konsolidasyondan sonra Bitcoin sonunda 7 Haziran’daki kalıptan ayrıldı. Bitcoin bugün yaşanan düşüşte 32.150 dolar bandına kadar geriledikten sonra düşüşünü durdurdu.

Ancak analistlere göre konsolidasyonun aşağı yönlü bozulmuş olması en yakın destek alanı olan ve  0.618 Fib geri çekilme seviyesinde bulunan 27.000 dolar kadar düşüşe geçebilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Analistlere göre dalga sayısı (wave count) düşüşün, 14 Nisan’da görülen tüm zamanların en yüksek seviyesi ile başlayan düşüş eğiliminin beşinci ve son dalgasının bir parçası olduğunu gösteriyor.

Yapılan açıklamalarda bu dalganın dip seviyesinin 24.000 dolar ile 21.000 dolar arasında olduğu görülüyor. Ayrıca analistlere göre bu dalga 17.000 dolara kadar da uzayabilir. Ancak bunu belirlemek için çok erken olduğunu dile getiren analistler, dalganın son dalga olarak görülmesi sebebiyle özellikle orta vadede yükseliş beklentilerinin sürdüğünün altını çiziyor.

Gelecek Fiyat Beklentileri

Analistlere göre teknik göstergeler kısa vadede Bitcoin fiyatının bir süre daha düşüşe devam edebileceğini gösteriyor. Ancak orta ve uzun vadede yükseliş beklentileri devam ediyor. Bu noktada kripto para piyasasında kısa, orta ve uzun vade sürelerinin geleneksel piyasalara göre daha kısa olduğunu belirtmek gerekiyor.

Pek çok analist yaz aylarında BTC’nin yeni bir ralli başlatmaya hazır olmadığını ancak Eylül ile birlikte bir boğa koşusunun başlamasını  beklediklerini dile getiriyor. Kasım ayının ise bir ayı piyasası başlangıcı olabileceği ifade ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar