Bitcoin’de Bir Rekor Daha Kırıldı

Bitcoin vadeli işlemler borsaları işlem rekorları kırdı.
11:00
22 Mayıs 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para araştırma firması Diar yeni bir rapor hazırladı. 21 Mayıs’ta yayımlanan raporda kurumsal yatırımcıların Bitcoin vadeli işlemler borsalarında işlem hacmi rekoru kırdığı yazıldı.

İşlem Rekoru

Rapora göre Chicago Mercantile Exchange’deki (CME) Bitcoin vadeli işlemleri iki ay üst üste tüm zamanlar rekoru kırdı. Bir diğer kripto para borsası Bitmex de dijital varlıklar piyasasında hüküm süren volatilite sebebiyle neredeyse benzer hacimlere ulaştı. Hollanda merkezli Bitcoin vadeli işlemler ve opsiyonlar borsası Deribit ise daha kurum tabanlı bir kitleye hitap etti. Diar raporuna göre borsa her ay kendi işlem rekorunu egale ediyor.

Bitcoin Vadeli İşlemleri

Fiziksel olarak mevcut Bitcoin vadeli işlemlerine gelirsek… Kripto para vadeli işlemler borsası CoinFLEX; kripto para risk sermayesi şirketi Digital Currency Group ve yatırım şirketi Polychain’in ilgisine mazhar oldu. Hatta Cointelegraph’ın haberine göre bu iki şirket şimdiden iki vadeli sözleşme başlattı.

Geçtiğimiz günlerde patlak veren haberlerde, Bitcoin’deki sürpriz boğa piyasası devam ederken CME Group’un Bitcoin vadeli işlemlerinde 13 Mayıs günü rekor işlem hacmine ulaştığı yazılmıştı. Söz konusu gün borsa 33.700 sözleşmeyle tüm zamanlar rekoru kırdı. Bu rakam yaklaşık olarak 168.000 BTC’ye (1,35 milyar dolar) tekabül ediyor. Borsanın bir önceki rekoru 4 Nisan’da kırılmıştı. Bu tarihteki rekor, 22.500 sözleşme ve 112.700 BTC olarak kayıtlara geçti. Yani bir önceki rekora kıyasla yaklaşık %50 artış yaşandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar