X


Bitcoin Yorumları: Analistler BTC Fiyatı İle İlgili Ne Düşünüyor?

Bitcoin (BTC) yeniden 58.000 doların üzerine çıkarken kısa, orta ve uzun vadeli beklentiler yeniden şekilleniyor gibi görünüyor.
11:05
1 Mayıs 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 14 Nisanda 64.900 dolar ile rekor kırdıktan sonra bir düşüşe geçti ve düzeltme 47.000 dolar sınırına kadar derinleşti. Daha sonra toparlanmaya başlayan BTC fiyatı yeniden 58.000 dolarlık önemli seviyenin üzerine çıkmayı başardı. Peki, bu noktada sonra analistler BTC fiyatı ile ilgili ne düşünüyor, önemli noktalar nereler?

Balinalar BTC Almaya Devam Ediyor

On-chain verileri değerlendiren analistlere göre balinalar Nisan ayında yaşanan volatil piyasaya rağmen Bitcoin almaya devam etti. Nisan ayında Bitcoin hem rekor seviyesini belirledi hem de derin bir düzeltmeye sahne oldu. Ancak görünüşe göre balinalar düşüş dönemlerini yeni birikimler yapmak için değerlendirdi.

Analistlere göre bu durum Bitcoin fiyatında hala artış beklendiğinin bir kanıtı olarak nitelendirilebilir. Santiment’in chain verilerine göre en az 10.000 adet BTC bulunduran adresler yani balina adresleri son birkaç hafta içinde en az 100.000 BTC daha aldı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Yapılan açıklamalara göre Ethereum (ETH) ve Ripple’da da (XRP) benzer bir durum geçerli. Dolayısıyla analist yorumlarına göre sadece BTC’de değil ETH ve XRP’de de yükseliş beklentileri sürüyor.

Kurumsal Yatırımcılar da BTC Almaya Devam Ediyor

CryptoQuant CEO’su Ki-Young Ju, balinaların OTC anlaşmaları yoluyla büyük işlemlerle Bitcoin biriktirmeye devam ettiğini doğruladı. Ayrıca elde edilen verilere göre kurumsal yatırımcılar da Bitcoin almaya devam ediyor.

Analistlere göre bu durum yakın vadeli beklentiler ile ilgili çok net bilgiler sağlamasa da orta ve uzun vadeli beklentilerin hala artış yönlü olduğunu kanıtlıyor olabilir. Ayrıca yapılan açıklamalara göre özellikle kurumlar ileride oluşacak enflasyonlardan korunmak için de BTC satın alıyor olabilir.

Aşağı Yönlü Sinyaller

Tüm bu pozitif sinyallere rağmen kısa vadeli olarak BTC’de başka düşüşler yaşanma ihtimalinin olduğu da ifade ediliyor. Santiment’e göre, BTC’nin ağırlıklı yaklaşımı yine olumsuza yöneliyor.

Dolayısıyla analistler ve uzman isimler genel olarak kısa vadede bir düşüş yaşansa da orta ve uzun vadede yükseliş beklentilerini yinelemeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar