X

Bitcoin Yine Düşüyor, Fiyat 11.300 Doları Gördü!

Bitcoin fiyatındaki volatilite devam ediyor...
10:57
11 Temmuz 2019

Bitcoin dün sabah saatlerinde fiyatını 13.000 doların üzerine çıkararak yatırımcıları heyecanlandırmıştı. Ama lider kripto para sergilediği iyi performansı devam ettiremedi ve dün akşam saatlerinde düşüşe geçti. Fiyat 13.100 dolar seviyesinden 11.300 dolar seviyesine kadar düştü. Yazının yayına hazırlandığı sıradaysa Coinmarketcap verilerine göre Bitcoin %10,34’lük bir düşüşle 11.570 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Altcoinler’de de durum çok farklı değil. Hatta Bitcoin’den daha kötü durumda olan kripto paralar var. Piyasa değeri bakımından ikinci sırada yer alan Ethereum’un %11,62, üçüncü sırada yer alan Ripple’ın ise %15,21’lik bir düşüş sergilediğini görüyoruz. Ayrıca piyasa değeri bakımından 6. sırada yer alan EOS ilk on kripto para içinde en kötü performansı sergileyerek yaklaşık olarak %21’lik bir düşüş yaşadı. Grafiklere bakılınca piyasanın adeta tepetaklak olduğunu söylemek yanlış olmaz…

Analistler Ne Düşünüyor?

Twitter’ın ünlü analistlerinden Crypto Buzz’a göre, Bitcoin fiyatının günü 12.280 doların altında kapatması düşüşü hızlandırdı ve bu başlayan düşüş eğilimi daha büyük kayıpların habercisi olabilir. Crypto Buzz kesin olarak bir görüş belirtmese de 11.000 dolar seviyesinde ciddi bir destek noktası olduğunu ve bu seviyenin altına inilirse 9.700 dolara kadar ciddi bir düşüş eğilimi olacağını ifade etti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Crypto Buzz’un yanı sıra Chonis Trading’e görede Bitcoin’in artış eğilimi devam etmediği için parabolik hareket bozulmuş oldu. Analiste göre bu kötü bir durum. Çünkü genel olarak bir varlık parabolik hareketi bozduğu zaman piyasada düşüş başlar…

Ancak uzmanlara göre, piyasada son zamanlarda yaşanan gelişmeler göz önüne alınırsa Bitcoin’in yılbaşında düşük seviyelere tekrar dönmesi beklenmiyor. Ama 10.000 doların altı tekrar görülebilir ve bir düzeltme hareketi daha yaşanabilir.

Öte yandan bu düşüşün yeni yüksek seviyelerin göstergesi olduğunu düşünen analistler de var. Jacob Canfield’a göre Bitcoin bir önceki düzeltmesinin ardından güzel bir ivmeyle yükseldi ve mevcut harekette böyle bir yükseliş eğilimine gebe…

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar